Euler Hermes Kadro’ta CEO değişikliği

Dünyanın lider matlup sigortası şirketi Euler Hermes Grup’un CEO ve Umumi Heyet Başkanı Wilfried Verstraete, 1 Karı 2021 tarihinden itibaren görevini halihazırda Allianz Fransa’üstelik CFO’luk görevini örümcek Clarisse Kopff’a devrediyor. Euler Hermes’e 2009 yılında katılan Wilfried Verstraete, 12 sene boyunca yürüttüğü CEO ve Umumi Heyet Başkanlığı döneminde şirketi sayısal çözümler sunan, malumat ve azrail odaklı benzeri Fintech liderine dönüştürdü. Öte yandan, Euler Hermes Grup’ta 2021’birlikte CEO’ya danışmanlık yapacak olan Verstraete antrparantez, Euler Hermes SA, Euler Hermes Yıldız Amerika, Solunion ve Euler Hermes Reinsurance AG’dahi umumi heyet pozisyonlarında kalmaya bitmeme edecek.

Euler Hermes’te geçirdiği 12 yılın kendisi için tıpkısı imtiyaz olduğunu tamlayan Euler Hermes Ekip CEO’akarsu ve Umumi Heyet Başkanı Wilfried Verstraete, şu değerlendirmede bulundu: “Geride bıraktığım bu 12 yılda Euler Hermes çalışanlarının alışılmamış potansiyeline şahit oldum. Bu potansiyel ahzüita liderliğimizin sürekliliğini sağlarken, almaç memnuniyetini de en üst seviyeye taşıdı. Benzeri şirketin gücü, ancak paydaşları ile arasındaki bağlar kadar diri benzer. Bu vesileyle eksiksiz paydaşlarımıza bana ve çalışanlarımıza olan sarsılmaz güveni amacıyla teşekkürname emreylemek istiyorum. Ayrıksı yandan görevi devredeceğim Clarisse Kopff, Euler Hermes’teki 16 yılı süresince yeteneğini ve yetkinliğini kanıtlamış bir sima. Allianz Fransa’daki deneyimiyle ve vizyoner liderliğiyle Clarisse Kopff’un Euler Hermes’i bulunduğu noktadan haddinden fazla daha yukarılara taşıyacağına ve sektörde standartları belirlemeye devam edeceğine eminim.”

Allianz Fransa CFO’akarsu Clarisse Kopff ise 1 Ev 2021’den itibaren yürüteceği yeni görevi nedeniyle hava duyduğunu belirterek, “Wilfried Verstraete’ye bana güvendiği için teşekkür ederim. İçinden geçtiğimiz bu baskı zamanlarda Wilfried Verstraete’nin daima desteği ile şirketi yönetmeye, müşterilerimize ve ortaklarımıza eşlik etmeye hazırım. Zaman liderler amacıyla yarına çekinmezlik aşılamak şişman tıpkı görev. Euler Hermes’teki gelişim arkadaşlarımla yeniden aynı araya gelmeyi dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Clarisse Kopff Euler Hermes’e 2001 yılında katıldı

Clarisse Kopff (47) ESCP mezunu olup Paris Dauphine Darülfünun’sinden Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Halen Allianz Fransa’dahi CFO’luk görevini yürütmektedir. Kariyerine Lehman Brothers’birlikte başlayan ve sonrasında Pricewaterhouse Coopers’ta denetçi kendisine görev düz Kopff, Euler Hermes’e 2001 yılında Denetçi adına katıldı. 2007’den itibaren Euler Hermes’te bire bir çok ayrımlı pozisyonlarda fariza alan Kopff, 2014 yılında Euler Hermes Kadro CFO’luğuna ilerleme etti ve bu görevinde takım mal fonksiyonlarından, kol sağlık yönetimi, harmoni, finans, ülfet, M&A, algı, riziko ve resülmal yönetiminden mesul oldu.

FCA’nın yıpranmamış liderinin gündemindeki üç tasrif

IMF yetkililerinden devletlere tashih çağrısı

Share: