Er daldırmak his hastalıkları riskini azaltıyor

Exeter Üniversitesinin gaflet ve kardiyovasküler hastalıklara ilişkin yaptığı benzeri çalışmada, gözyaşı ortalaması 61 olan 88 bin 26 emanet incelendi.

Araştırmacılar, katılımcıların yüzde 58’ini kadınların oluşturduğu, 43 ila 79 yaşlarında kişilerin bileğine taktıkları tıpkı cihazla, 7 dolaşma süresince gaflet uykusu başlangıcı ve uyanış süresi karşı bilgelik topladı.

Bunun beraberinde katılımcıların hayat tarzı, afiyet ve fiziksel değerlendirmelerine ilgili anketler yapıldı.

Elan sonra bu şahıslar, kalp krizi, ruh yetmezliği, vakayiname iskemik ruh hastalığı, mezellet ve arızi iskemik akış namına tanımlanan eskimemiş tıpkı kardiyovasküler hastalık tanısı üzere takibe makbuz.

Geceleyin yarısından bilahare uyuyanlarda duygu hastalığına yakalanma riskinin yüzde 25 henüz faziletkâr olduğu tayin edildi

Avrupa Kardiyoloji Derneğinin (ESC) “European Heart Journal” dergisinde yayımlanan araştırı sonuçlarına göre, tahminî 6 yıllık bir izlem süresi boyunca 3 bin 172 katılımcıda (yüzdelik 3,6) kardiyovasküler hastalık gelişti.

Gece yarısı veya elan sonrasında uyuyanlarda kalp hastalığına yakalanma riskinin yüzdelik 25 daha erdemli olduğunu ortaya koyan araştırmada, 22.00 ile 23.00 beyninde uykuya yakında ise bu riskin “en bağan” olduğu tayin edildi.

“Erken veya geç yatmak vücudun sirkadiyen ritmini bozuyor”

Exeter Üniversitesinden Dr. David Plans, konuya ilişik yaptığı açıklamada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Vücudun sirkadiyen ritmi adı verilen ve fiziksel ve zihinsel işleyişi düzenlemeye koruyucu olan 24 saatlik bir iç saati var. Çalışmamızdan illiyet sonucuna varamasak da sonuçlar er yahut geç yatma saatlerinin üst saatini fek olasılığının henüz yüksek olabileceğini ve kardiyovasküler afiyet için aksi sonuçlar doğurabileceğini gösteriyor.”

“Çalışmamız, daldırmak için yer uygun zamanın vücudun 24 saatlik döngüsünün belli bir noktasında olduğunu ve sapmaların sağlığa zararlı olabileceğini gösteriyor. En riskli antlaşma, tün yarısından sonraydı çünkü potansiyel adına sabahleyin ışığını rüyet olasılığını azaltabilir.”

Paris Anlaşması, yarın Türkiye’de yürürlüğe giriyor

 

Çin’dahi aşırı ‘pencereli’ tünel

 

Gazprom, Avrupa’daki gaz depolama tesislerini doldurmaya başladı

 

Share: