Elon Musk tweet attıkça ABD’liler yatırım yaptı

Geçtiğimiz ay yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 16’sının Elon Musk’ın tweet’lerine bakarak pattadak fazla envestisman yaptığı belirtilirken çalışmaya katılanların neredeyse yarısı Elon Musk’ın tweet’lerinin “berenarı gır gır” olduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 29’u ise Elon Musk’ın tweet’lerinden hoşlanmadığını bildirdi.

Attığı tweet’lerle mütenevvi şirketlerin ve kripto paraların artmasına, kimi vakit dahi azalmasına sebep olan Tesla CEO’su Elon Musk’un yatırımcıya etkisi ile ilgilendiren araştırı yayınlandı.

NTV’deki habere bakarak; KUL’bile yapılan çalışmada, ESIR’lilerin yüzde 37’sinin Elon Musk’ın tweet’lerine dayanarak sunu birkaç benzeri öğün envestisman yaptığı bildirildi.

6-8 Küçük Ay tarihleri arasında 30 bin 400 birey ile yapılan araştırmada, Elon Musk’ın tweet’lerinden etkilenerek birdenbire çok envestisman yaptığını açıklayan kişiler ise yüzdelik 16 oldu.

KATILIMCILARIN AZ DAHA YARISI MUSK’IN TWEET’LERİNİ ‘KOMİK’ BULDU

Çalışmada, kişilerin az daha yarısı Elon Musk’ın tweet’lerini ‘az çok komik’ bulduğu belirtilirken, kestirmece dörtte biri atık tweet’lerden emin olamadıklarını, yüzde 29’u ise tweet’leri ahenkli bulmadığını bildirdi.

Araştırmada, Elon Musk’ı bittabi biri kendisine gördükleri sorusuna katılımcıların yüzde 48’i ‘üstelik’ kendisine nitelerken, yüzde 7’si ise ‘açık ağızlı’ kendisine gördüğünü belirtti.

Elon Musk karşı ölçüm ettikleri madde nedir sorusuna ise katılımcıların yarısı ‘tutkusu ve bağlılığı’ derken, Elon Musk’ın sunma sevmediğiniz özelliği nedir sorusuna ise yüzde 35 ile ‘küstahlığı’ şeklinde cevap verdiği belirtildi.

MUSK’IN PAYLAŞIMI DOGECOİN’UN DEĞERİNİ 1 SAATTE %40 YÜKSELTMİŞTİ

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Dogecoin paylaşımı yaparak saklı yazı paranın yemeden içmeden 1 saatte yüzde 40 yükselmesine kez açmıştı.

Ardından Arslan Kral’dan benzeri sahneye kendisinin ve Dogecoin’in sembolü olan Shiba Inu cinsi köpeğin yerleştirildiği tıpkısı görseli paylaşarak ‘Bir madde değil’ ifadelerini kullanan Musk, daha sonradan dahi Dogecoin’in halkın saklı yazı parası olduğunu tabir etti. Bu paylaşımlarla Dogecoin’mağara günce yükselişi yüzdelik 75’i aştı.

GAMESTOP HİSSELERİ %100’ÜN ÜZERİNDE BİR ARTIŞ GÖSTERDİ

Adlı toplu tartışma Reddit’mağara borsa bölümü WallStreetBets’mağara video oyun satıcısı GameStop hisselerinde artışa amil olmasının arkası sıra Elon Musk, GameStop karşı “Gamestonk!!” (baziçe ocak) şeklinde paylaşımda bulunarak artışa özen çekmişti.

Hedge fonlarıyla küçük yatırımcı arasındaki mücadelede basit yatırımcıdan yana tekebbür alan Elon Musk’ın GameStop hakkında attığı tweet sonrası ise ortaklık hisseleri yüzde 100’ad üzerinde ayrımsız çoğalma göstermişti.

Musk’a alın ayaklandılar: İstemiyoruz

 

Musk’ın eskimemiş planına Papualılar’dan tepki

 

Share: