Eli Açık Farma: Aşımız mayıs ayında piyasada

Semih Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Bonkör biyoteknolojik ilaçlar ve aşılarla ilgilendiren çalışmalar karşı yaptığı açıklamada, “Aşımız yerel ve milidir. Mayıs başına kadar Türk halkının çaları sunacağız” dedi.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer’in Koronavirüs pandemisi amacıyla devam eden telkih çalışmalarıyla ilgili yerine Bonkör Farma Umumi Heyet Başkanı Ender Cömert ve yeğeni Toplama Eli Açık ile konuştu.

Bayer’in, ziyaretinden gâh notlar şu şekilde:

“Cömert Farma olarak ayrıntılı yıllardır biyoteknolojik ilaçlar ve aşılarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2014 yılından itibaren bu sahada yatırımlar 1.5 milyar TL’ye ulaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı musaddak Ar-Ge merkezimizde inaktif kuduz ve BCG aşılarını üreterek klinik öncesi çalışmalar tamamlıyoruz. Seçkin iki aşılama üzere bile klinik çalışmalara gelişmemiş sürede başlayacağız.

Kovid-19 ile ait test ve istihsal testleri yüksek düzenlilik grubuna topluluk laboratuvar ve istihsal testi yapılıyor.

Selek Farma’daki inaktif kudurmuş ve Kovid-19 aşılarının üretimi amacıyla muktezi erdemli asayiş düzeyli BSL-3 / ABSL-3 laboratuvar ve üretim tesisleri akreditedir ve Afiyet Bakanlığı GMP onaylıdır; firmamız Türk tılsım sanayinde BSL-3 / ABSL-3 laboratuvar ve üretim tesislerine erbap yegâne firmadır. İnaktif Kovid-19 aşısı Kerim Farma etme ve başarıyla üretilmiştir. Aşının Safha 1 güdük süre ” başlanacaktır.

Erciyes Üniversite’sinin telkih çalışmalarında Faz 1 tamamlandı

 

Erciyes Üniversitesi’nin inaktif Kovid-19 aşısının üretimi de firmamız GMP’li üretim tesislerinde gerçekleştirilmiş ve aşının Faz 1 çalışması, Faz 2 çalışmalarına başlanacaktır.

Seçme iki aşılama birlikte Acun Sağlık Örgütü’nün Kovid-19 aşısı adayları listesinde düz almaktadır. Üretilen aşıların klinik çalışmalarının 2021 yılı 2. çeyreğinde tamamlanması ve aşıların Türk halkının sunulması planlanıyor.

Cömert Farma hem Kovid-19 tedavisinde mergup ilaçları hem üstelik Kovid-19 ayrımsız çatı altında bir zamanda yazılmış yegâne firmadır. Aşımız yerel ve millidir. Mayıs başına büyüklüğünde Türk halkının kullanılmasını sunacağız. “

Bonkör’dan ‘BES’e katılın’ çağrısı

 

Korona virüs aşısı üzere aranjman! Ivedili kullanma onayı

 

Share: