Elastiki say yoksa hareket da bulunmayan

Arsıulusal müşavirlik ve denetim şirketi ÜLEN(Ernst & Young), 16 ülkede 23 değişik sektörde görevler üstlenen 16 binden çok çalışanın sormaca vasıtasıyla görüşünü alarak hazırladığı 2021 Toptan Çalışan Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Çalışanların pandemi dönemindeki deneyimleri ve pandemi sonrası eskimemiş normalde mücahede düzenine ilişkin beklentilerini yansıtan araştırma, çalışanlar üzere esnek himmet modellerinin önem kazandığına belen ediyor. Farklı seviyelerde fariza düzlük 21 – 65 gözyaşı grubu ile 65 gözyaşı üstü çalışanları kapsayan araştırma, bu alanda acun genelinde yapılan arz açık şümullü çalışmalardan biri olma özelliği taşıyor. Sormaca katılımcılarının yarısından fazlasını Y kuşağı oluşturuyor.

Ankete katılan çalışanların yarısından ilavesi (%54) pandemi sonrası mesai modelinde nerede ve hangi antlaşma çalışacaklarına ilişik kâh esneklikler sağlanmaması halinde işten ayrılmayı değerlendireceklerini belirtiyor.

ÇALIŞAN HAFTADA 2-3 ZAMAN ENGIN ÇALIŞMAK İSTİYOR

Araştırı sonuçlarına bakarak; gelişigüzel 10 çalışandan 9’u nerede ve ne ant çalışacaklarında ilişkin elastikiyet sağlanmasını istiyor. hakkıhıyar sunulması halinde çalışanların %54’ü ne ahit çalışacaklarına ait esnekliği tercih edeceğini anlatım ediyor. %40’ı ise nerede çalışacağına dayalı elastikiyet sağlanmasını istiyor. Araştırma; çalışanların pandemi sonrasında averaj adına 2-3 ahit alarga harıldamak istediklerine belen ediyor. Çalışanların %22’si ülkelerinde pandemi kısıtlamaları kaldırıldığında eksiksiz zamanlı adına ofisten harıldamak istediğini tabir ederken, %33’ü haftalık himmet saatlerinin kısaltılmasını istiyor. Çalışanların %67’si üretkenliğin lokasyondan bağımsız yerine akıllıcasına şekilde ölçülebileceğini düşünüyor.

Y KUŞAĞININ İŞ DEĞİŞTİRME EĞİLİMİ YÜKSEK

Araştırma sonuçlarına göre; aksiyon değiştirmelerin görülme ihtimali yeryüzü erdemli meslekler uygulayım bilimi ve para alanlarındaki yönetim ve önderlik rolleri ile sökel bakıcılık. Kâin işlerinde kalma ihtimalleri yer yüksek olanlar ise 1946-1964 arasında doğan ‘Baby Boomers’ kuşağı, aynı işte 10 yıldan aşkın süredir çalışanlar ile kamu ve terbiye sektörü çalışanlarından oluşuyor. bununla birlikte araştırı işten ayrılmaya yönelik tercihlerin yaş gruplarına göre değişiklik gösterdiğini ortaya koyuyor. Y kuşağının işten tecezzi ihtimalinin Baby Boomers kuşağına bakarak iki mezuniyet çok olduğu belirtiliyor. Öte yandan elan elastik düzentileme modellerine ayrılmak üzere iş değiştirmeye yönelik eğilimdeki artışa karşın, araştırma katılımcılarının %76’sı kâin işinden memnun olduğunu belirtiyor. %96’sı bile ati 12 aylık dönemde bulunan işinde devam etmeyi planladığını söylüyor.

STREÇ ÇALIŞMA DÜZENİ İŞGÜCÜ STRATEJİSİNİN MERKEZİNDE

LAN Türkiye Müşavirlik Hizmetleri Kürsü Başkanı Gökhan Gümüşlü, araştırı sonuçları ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Çalışanların kâin kazançlı ortamda hisse senedi değiştirmeye yönelik iştahlı olmaları ezber bozan bir trend kendisine karşımıza çıkıyor. Kovid-19 pandemisi, esnekliğin hem çalışanlar hem birlikte işverenler üzere yararlı olabileceğini gösterdi. Streç çalışmanın bakir kabiliyet kazanımı ve kâin yeteneklerin vikaye edilmesinde genişlik cesim etmen haline geldiğini gözlemliyoruz. Yeteneği şu dakika ve eskimemiş normalde muntazır olmak talip işverenlerin elastiki iş düzenini kabiliyet stratejilerinin merkezine yerleştirmeleri gerekiyor.

Araştırma bire bir zamanda çalışanların pandemi dönemindeki açiktan emek deneyimleri ile ilgilendiren bulgular birlikte içeriyor. Çalışanların kısaca yarısı (%48) kurum kültürünün pandemi döneminde evolüsyon kaydettiğini ifade ediyor. amma velakin çalışanların %61’i şirketlerinin ofisten mesai amacıyla aşıyı ön koşul haline getirmesini istiyor.

Araştırmada, elastiki çalışmanın yaygınlaşması ile hem sülale hem üstelik ofiste teknolojiye olan talepte artım görüldüğünü vurgulanıyor. Çalışanların %64’ü ofiste mergup teknolojinin iyileştirilmesini, %48’i evde geçer not ekipmanların yenilenmesini ve %47’si dahi evde makbul internet ve telefon için fatura giderlerine bindi istek ediyor.

Delta paniği! Avrupa’birlikte 4’üncü dalavere alarmı

Bilim insanlarından Johnson’a normalleşme tepkisi

Say saatleri düştü, ongunluk arttı

ABD’birlikte aşı olmayı reddeden 153 hastane çalışanı işten çıkarıldı

 

Share: