Dünya genelinde Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 3 milyona ulaştı

Almanya’de ise vakaların artması yüzünden yavaş bakım servisleri alarm veriyor. Servislerde kapasitenin sınırına geldiği uyarıları yapılıyor. Bir Nice kırıcı bakım servisinde sadece yüzde 10 abes yetenek kaldığı belirtiliyor. Alelhusus Köln ve Berlin’de kliniklerde durumun incitici olduğu,, su yüzünden ara sıra ameliyatların yapılamadığı bildirildi.

Hindistan ise 2 Nisan’dan bu yana günlük olarak dünyada yeryüzü çok hikâye tanıdık mutluluk olmaya devam ediyor. Ülkede serencam 24 saatte binden fazla kişi öldü, 200 binin üzerinde koronavirüs vakası belirleme edildi. Hindistan ayrıksı yandan KUL ve Çin’in peşi sıra “dünyada en fazla telkih yapılan 3’üncü ülke” konumunda bulunuyor.

Latin Amerika ülkelerinde koronavirüs vakaları ve virüse ilişkin duygusal kayıpları artmaya bitmeme ediyor. Müstevli dolayısıyla akıbet 24 saatte Brezilya’üstelik 3 bin 500’den çok, Meksika’birlikte 520, Arjantin’de 368 emanet yaşamını yitirdi. Arjantin’de koronavirüs salgınının yükselişe geçmesi nedeniyle tün sokağa hayat yasağı ve okullarda yüz yüze eğitimin ertelenmesi gibi yeni önlemler makbuz.

Güneş Tacı virüsü yüzdelik 97,48 atıl kuzuluk getiren elyaf

 

Brezilya’bile bozukluk yüzlerce çağa korona virüsten hayatını kaybetti?

 

Share: