Doktorlardan Kovid-19 uyarısı

2019 yılının akıbet haftalarında ortaya çıktıktan bilahare global benzeri paniğe sebep olan korona virüs salgınının belli başlı semptomları ile ilgili özen fosforlu benzeri uyartı İngiltere’den geldi. İngiliz bilim insanları sonuç dönemde birçok ülkede corona virüsü vakalarının arttığına özen çekerken derbent ağrısına ilgi çekti.

Kovid-19’un en celi semptomlarından birinin boğaz ağrısı olduğunu açıklanan yetkililer, ZOE Covid Gösterge Say uygulamasından verileri halkoyu ile paylaştı.

ARGIT AĞRISI KOVID-19 BELİRTİSİ

Milyonlarca Kovid-19 hastasının yaşadığı belirtilerin yer aldığı pratikte argıt ağrısının birkaç bilinen benzeri alamet olduğuna dikkat çekildi. Fakat araştırmada argıt ağrısının er bölüm ihtar belirtisi olduğu üstelik belirtildi.

Ankete katılanlar, geçit ağrısının hafif geçtiğini ve 5 ahit süresince sona erdiğine dikkat çekti. Uzmanlar, “Şayet boğaz ağrısı 5 günden teferruatlı sürüyorsa, bu bambaşka aynı enfeksiyona meni ediyor demektir” dedi. ZOE’üstelik vadi düzlük bilgilerde boğaz ağrısının ilk günlerde incitici olduğu ancak elan sonraları iyileştiği bile kaydedildi.

Uzmanlar geçit ağrısının değişik hastalıklarda de görülebildiğine dikkat çekerken hekim ve keyif kuruluşlarına gidilmesini önerdi. Öte yandan ZOE’bile en kesif tanıdık Kovid-19 semptomu ise ser ağrısı namına kayıtlara geçti.

Güneş Tacı tedavisi mağduru iş insanı doğruluk arıyor

 

Evde güneş tacı virüs testi yapanlar dikkat!

 

Korona virüste sonuç uzanım: Hikâye sayısı yükseliyor!

 

Avrupa’bile korona virüs vakaları baştan yükselişte

 

Share: