Doğan Ana Ortaklık 120 milyon TL sermayeli sigorta şirketi kuruyor

Doğan Holding’e ilgilendiren olan adım sermayesi fonu Avangart Adım Sermayesi Yatırım Ortaklığı, sigorta şirketi ihdas kararı aldı.
Kamuyu Tavzih Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya bakarak, 120 milyon liralık sermayeye ehil olacak şirketin adı Doğan Trend Sigorta olacak.

FAALİYETE NE AHIT BAŞLAYACAK?

Doğan Trend Sigorta, faaliyetlerini dijital e-ticaret platformu üzerinden “acenteleri ve gelişim ortaklıklarıyla birlikte eskimemiş iktisat trendlerine makul benzeri şekilde” gerçekleştirecek.

Şirketten KAP’a yollanan duyuruda şu ifadelere vadi verildi:

“Aracısız mecbur ortaklığımız Öncü Adım Sermayesi Envestisman Ortaklığı A.Ş. Umumi Heyet, 15.09.2021 günlü (zaman) Kararı ile sigortacılık alanında cıvıltı açıklamak için Doğan Trend Sigorta A.Ş.’nin 120.000.000,-TL anamal ile kuruluşuna girişim edilmesine diploma vermiştir.
Doğan Trend Sigorta A.Ş., lüzumlu yasalı izinlerin alınmasını takiben faaliyete geçecektir.
Kuruluşuna teşebbüs edilen Doğan Trend Sigorta A.Ş.’nin sigortacılık faaliyetlerini, dijital bire bir e-tecim platformu üzerinden, teknolojinin sağladığı eksiksiz imkanlar dahi kullanılmak yoluyla, acenteleri ve hareket ortaklıklarıyla alay malay yıpranmamış tutum trendlerine akıllıca aynı şekilde gerçekleştirmesi hedeflenmektedir.”

BDDK’dan Doğan Holding’in bankasına faaliyet izni

 

Moov’un yüzde 75’ini Getir satın alıyor

 

Goldman Sachs’tan 2,2 bilyon dolarlık satın alma

 

Share: