Dışkıda güneş tacı virüs tayin edildi

Kovid semptomları ile insan dışkısı arasındaki ilişki ile ilgilendiren bu zamana büyüklüğünde işlenmiş bildirme şümullü araştırma ESIR’birlikte Stanford Üniversitesi’nde gerçekleşti. Virüsü atlatan kişilerin dışkılarında aylar sonradan dahi güneş tacı virüs bulunduğunu tayin eden uzmanlar, koronanın aracısız gastrointestinal kanalı etkilediği ve orada gizlendiğini ortaya çıkardı.

California’daki Stanford Üniversitesi’nde yapılan araştırmada Kovid hastalarının yarısının çor bulaştıktan ahir bire bir hafta boyunca dışkılarında virüs tayin edildiği bildirildi. Bire Bir sökel grubundaki hastaların dışkıları 7 kamer sonradan incelendiğinde ise yemeden içmeden yüzde 4’ünün dışkısında korona bulundu.

Araştırmayı örümcek selen insanlarından Ami Bhatt, “Bu sonuçlar, vücuttaki gâh bölgelerin ayrıntılı Kovid-19 için mehabetli olduğunu gözler önüne seriyor. Vücutta küsurat virüs, aracısız hücreleri ve dokuları engelleme edebilir yahut muafiyet sistemine kötülük veren proteinleri üretebilir” diyerek konuştu.

Brezilya’da Kovid vakaları azaldı

Kovid-19’da akıbet boyut: 17 ölüm, 3 bin 268 eskimemiş hadise

MEMLUK’da Kovid-19: Duygusal kaybı 988 bini aştı

Japonya, Kovid-19 salgınında bakir safhaya girdi

Çin’dahi Kovid-19: 24 bini fazla vaka tayin edildi

DSÖ: Afrika’da Kovid-19 vakalarının artışı azaldı

Share: