Dev bankanın CEO’suna bakarak Bitcoin ilkokul mülk etmez

MEMLUK’dahi bire bir çekirdeksel erke mühendisi ve eşi, casusluk ve muamma verileri satış suçlamasıyla gözaltına alındı.

Çift, iddiaya bakarak nükleer enerjiyle müteharrik uğraş gemilerinin tasarımına ilgilendiren bilinmedik bilgileri, neredeyse aynı yıl boyunca ecnebi ayrımsız ülkenin temsilcisi olduğuna inandıkları şahsa sattı. Hangi var ki bu eş, adsız sansız görevde olan ve çifte bahis konusu veriler karşılığında saklı yazı mülk gönderen bire bir FBI ajanıydı.

Jonathan ve Diana Toebbe, cumartesi haset FBI ve Bahir Kuvvetleri Cezai Soruşturma Hizmeti (NCIS) marifetiyle tutuklandı. Çift, salı haset federal mahkemeye çıkarılacak. Başsavcı Merrick B. Garlang, konuyla ilgilendiren şöyle bir açıklamada bulundu:

Sav dilekçesinde koşa, nükleer enerjiyle çalışan denizaltılarımızın tasarımına ilgilendiren bilgileri yabancı tıpkı ülkeye aktarmak ile suçlanıyor.

Jonathan Toebbe, ÇAKER Donanması Çekirdeksel Tahrik Programı’nda nükleer mühendis ve ABD Defans Bakanlığı’nda millî asayiş görevlisi olarak görev almıştı.

April 2020’da FBI, eş verileri ve bittabi gizli bildirişim kurarak daha aşkın bilgi satın alınabileceğine dayalı yönergeleri içeren tıpkı paket gönderdiğini tespit ettikten sonra, Toebbe’den şüphelenmeye başladı.

Bilinmeyen dil avcısı, bu yıl haziran ayında yaşıt verileri konfirmasyon aldıktan sonra, “iyi niyet” ödemesi adına Toebbe’ye 10 bin dolar değerinde kripto para gönderdi. Toebbe çifti, daha çok vukuf içeren bire bir SD kartı fıstık ezmeli sandviçin arasına bilinmeyen gönderdi. Meçhul dil avcısı, deşifre anahtarları amacıyla 20 bin dolar değerinde henüz kripto mülk gönderdi.

FBI ajanı, henüz bilahare 70 bin dolar değerinde saklı yazı mülk ödemesi yaparak, Toebbe’den ÇAKER’nin nükleer denizaltılarına ilgili elan çok vukuf aldı. FBI, üçüncü görüşmelerinde çifti gözaltına aldı.

BENDE’li federal yetkililer, kripto paraları ilk kez cezai soruşturmada kullanmıyor. KUL Dışişleri Bakanlığı, ağustos ayında faziletkâr rütbeli yıldırıcı olduklarından şüphelenilen yabancıların yakalanmasına havari olacak vukuf verenlere birlikte saklı yazı mülk ödülü vadetti.

Share: