Denizli’de 2 yaşındaki çocuğun ölmüş bulunmasına ilişik 3 dirilik tutuklandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 2 yaşındaki çocuğun evde ölmüş bulunmasına ilgilendiren gözaltına alınan 4 şüpheliden asıl ve 2 arkadaşı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asmalıevler Mahallesi’ndeki yegâne kıvrım müstakil evde cesedi mevcut 2 yaşındaki M.A.K’nin ölümüne ait hesaplı anket kapsamında gözaltında bulunan çocuğun annesi G.K’nin arkadaşı olduğu tamlanan Y.Y. de yakalandı.

Böylece olaya ait gözaltına alınan can sayısı 4’e yükseldi.

G.K’nin emniyette verdiği ifadede, çocuklarını arkadaşlarına emanet ettiğini, 2 yaşındaki oğlunun ölümünden tartı duyduğunu söylediği öğrenildi.

Diğer şüphelilerin bile suçlamaları kabul etmedikleri aktarıldı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının peşi sıra adliyeye atıf edildi.

Adliyeye atıf sırasında şüpheliler basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Zanlılardan ana G.K (27) ile arkadaşları V.Y. (32) ve A.E. (21) çıkarıldıkları barış ukubet hakimliğince tutuklandı, Y.Y. (23) ise adli kontrol gibi salıverildi.

Olay

Asmalıevler Mahallesi’nde, 26 Ocak’ta ağlama sesi duyulması konusunda özgür eve giren komşular, 2 yaşındaki M.A.K. ile biri 9 mahiye, başkası 5 yaşındaki kardeşleri evde yalnız bulmuştu. Olay adına çağrılan keyif ekipleri, yerde hareketsiz yatan M.A.K’nin öldüğünü belirlemişti.

Çocukların babasının cezaevinde olduğu, anne G.K’nin (27), V.Y. (32) ve A.E. (21) ile süredir tıpkısı evde kaldığı tayin edilmişti.

M.A.K’nin cesedinde sigara yanıkları ve çarpma izi bulunmuş, ön otopside çocuğun beyin kanaması sonucu öldüğünün değerlendirildiği belirtilmişti.

İki ahi, Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü vasıtasıyla siper altına alınmıştı.

Çocukların annesi G.K. ile 2 arkadaşı gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin evde metal kullandıkları öne sürülmüştü.

Share: