Değerli taşıyan zırhlı miftah takla attı

Kaza, cemaziyelevvel nısfınnehar saatlerinde Çorum-Sungurlu karayolu 5’inci kilometresinde meydana geldi. Atın taşıyan zırhlı belli belirsiz ticari anahtar, sürücüsünün kontrolünden çıkarak, hayatiyet direğine çarpıp, cumbalak atarak tarlaya uçtu. İsmi açıklanmayan çoban ve düzenlilik görevlisinin yaralandığı kazada, araçtan çevreye altınlar saçıldı.

İhbar üzerine kaymakamlık yerine cingöz ve keyif ekipleri gönderme edildi. Yaralılar, ambulanslarla Sungurlu Fehamet Hastanesi’hangi kaldırılarak tedaviye alındı. Ilçe fail zırhlı kurgu de kurumlu ile olay yerinden kaldırıldı.

Kaybolma altınlar aranıyor

Araçtan saçılan altınlardan ayrımsız kısmının zayi olduğu belirlendi. Ilçe yeri şeritle çevrilerek kimesne yaklaştırılmadı Bir kuyumcuya ilişkin olduğu öğrenilen ve miktarı açıklanmayan kayıp altınlar, dedektörle aranıyor. Ekipler, dedektörle otların arasını tarıyor.

İl Jandarma Komutanı Miralay İlhan Uzunoğlu kaymakamlık yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Kazanın olduğu bölgede bent evi bulunan Nacmi Kurt (72) “Ego Sungurlu kaymakamlık merkezinde oturuyorum. Ilgi evimin anında karşısına içi kızıl meşbu bir aracın uçtuğu söylendi. Haddinden Fazla şaşırdım. Şu an ona bakmaya geldim” dedi.

Alişan’ın arabası Saruhan’lıdaki kazada cumbalak attı

 

Share: