DeFi alanının yıpranmamış stablecoin’i: Float Protocol

CoinShares’in Haftalık Sayısal Varlık Görüntü Akışı raporuna göre, kurumsal Bitcoin ürünlerine geçtiğimiz hafta 226 milyon dolardan çok envestisman yapıldı.

Bitcoin ürünleri, ayrımsız geçmiş haftaya kıyasla yüzde 227 daha çok envestisman alarak, alınan yatırım miktarı bakımından arka arkaya üç hafta kripto piyasasını domine etti.

Kurumsal yatırımcılar yatırımı artırırken, Bitcoin fiyatı da geçtiğimiz hafta yüzdelik 12,5 derece kazandı ve 8 Ilk Teşrin bakımından 54 bin dolara yükseldi.

CoinShares, Bitcoin’e dair duyarlılığın iyileşmesinin ardında, ÇAKER Taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’ın MEMLUK’de önceki Bitcoin borsa envestisman fonunun (ETF) onaylanmasının zaman meselesi olabileceğinin ipuçlarını veren sonuç açıklamaları olduğunu düşünüyor.

Bitcoin etrafındaki faaliyetin artması, kurumsal kripto envestisman ürünlerinin yönetilen hep varlıklarının geçtiğimiz hafta 66,7 bilyon dolara fırlamasıyla sonuçlandı. CoinShares, yönetilen mecmu varlığın mayıs ayında görülen rekor seviyeden yalnızca yüzdelik 5 uzakta olduğunu tutum ediyor.

Altcoin’leri izleyen mahsulat, bu hafta anlaşılmaz bire bir takat sınırı gösterdi. Solana (SOL) ve Cardano (ADA) ürünleri, geçtiğimiz hafta sırasıyla 12,5 milyon dolar ve 3 milyon dolar envestisman aldı. Diğer yandan Ether (ETH) ürünleri 13,6 milyon dolar, Polkadot (DOT) ürünleri 2,1 milyon dolar, XRP ürünleri ise 600 bin dolar yatırım kaybetti.

Kripto envestisman ürünleri, art arda sekiz hafta yatırım artışı kaydetmiş oldu.

Birçok ortalık yorumcusu, BTC’nin sonuç yükseliş ivmesinin ardında SEC’nin yakında vadeli prosedür tabanlı Bitcoin ETF’sini onaylaması beklentilerinin olduğunu düşünüyor.

Share: