Çubuklu sporcular “Kocaeli Uluslararası Yıldızlar Judo Turnuvası”ndan madalya ile döndü

Ankara’nın Çubuk ilçesinden Kocaeli Uluslararası Yıldızlar Judo Turnuvasına katılan sporcular, 2 zer, 1 sim ve 5 tunç madalya kazandı.

Türkiye Judo Federasyonu eliyle Kocaeli’nde düzenlenen Arsıulusal Yıldızlar Judo Turnuvasına katılan sporcular, ilçeye döndü.

Turnuvaya, Çubuk Belediyesi Belirgin Spor Kulübünden 19 sporcu katıldı.

Kategorilerinde Melisa Sancak Darka ve Zeynep Salim birinci kendisine zer madalya, Ceylan Yaren Kara ikinci namına gümüş madalya, Muhammet Yiğit Dalgıç, Talha Apiko, Muhammet Ensar Azrail, Yaren Akyüz ve Erva Mutlu ise üçüncü yerine bronz madalyanın sahibi oldu.

Çubuk Belediyesi Bariz Spor Kulübü Başkanı Ahmet Koçyiğit, bu başarının balaban olduğunu belirterek, kendilerine verilen desteğin başarıyla sonuçlanmasından sevinme duyduğunu söyledi.

Koçyiğit, “12 ülkeden 1040 sporunun katıldığı turnuvaya Çubuk Belediyesi Peyda Spor Kulübü judo takımı namına 19 sporcu ile katıldık. Turnuvadan 8 madalya ile göstermek bizleri haddinden fazla sevindirdi. Hedefimize sakıncasız adımlarla ilerliyoruz. İlçemizin adını dünya çapında açıklamak istiyoruz, bunun amacıyla üstelik var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Turnuvaların sporcular üzere çokça kebir bir tecrübe olduğunu dile getiren Koçyiğit, sporcuların çok elan kebir başarılara imza atacağına inandıklarını ifade etti.

Share: