Çip krizine çözüm buldu!

GM’nin “Factoy Zero” diye adlandırdığı ve Michigan’bile mevcut fabrikayı Çarşamba günü görüşme edecek olan Biden’a GM CEO’su Mary Barra dahi eşlik edecek.

Biden’ın Kongre’nin onayını muntazır 1,75 trilyon dolar büyüklüğündeki sosyal gider ve abuhava değişikliği paketinde elektrikli araçlar için 12 bin 500 dolara varan kazanç indirimi içeriyor. Bu 12 bin 500 doların ortamında sendikalı işçiler marifetiyle üretilmiş elektrikli araçlar için 4500 dolar teşvik, yeniden ABD’üstelik üretilmiş elektrikli vesile bataryaları için 500 dolar bindi birlikte yeralıyor. 10 yıllık süreçte verilecek bu kazanç desteklerinin toplanmış maliyeti 9,6 milyar dolar yerine hesahlanıyor.

Bunun beraberinde, bozuk fabrikalarını elektrikli çevirgeç ve onların parçalarının üretiminin yapıldığı fabrikalara dönüştürecek otomotiv şirketlerine 3,5 bilyon dolar destek dahi verilecek.

Demokrat Senatör Joe Manchin ise, ABD’dahi sendikalı işçiler eliyle üretilecek elektrikli araçlara 4500 dolar kazanç teşviği sağlanmsına karşı.

ABD’üstelik sormaca: Biden’a olan el desteği geriledi

 

Türkiye’den motorlu ve elektrikli araç üretimine 2,91 milyar dolar envestisman

 

Suudi Arabistan hidrojen ihraç etmeyi ve elektrikli araba üretmeyi planlıyor

 

Share: