Çinli ehlivukuf: Küresel güruh bağışıklığı üzere 2 ila 3 sene muktezi

Xinhua ajansının haberine göre, dün Edinburgh Üniversitesi tarafından düzenlenen çevrim içi bir sohbete katılan Cong Nanşan, “Sabık sene, salgının arama altına alınmasından iki kamer sonradan, ekonomimizi baştan açtık ve derslere bitmeme ettik.” dedi.

Cong, salgının sona erdirilmesi için “global el birliği çağrısı” yaparak, “Aşıların geliştirilmesi ve pazarlanmasıyla gelişigüzel, acun çapında derinti bağışıklığına ulaşmak genişlik az 2 ila 3 yıl sürecektir.” ifadesini kullandı.

“Alışılagelen hayata dönüşte canı tez yaklaşımlar aksi tepebilir”
Etkinlikte Cong, ABD Alerji ve Bulaşıcı Emraz Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci ile düşünce alışverişinde bulunurken, ikili, iktisadi kalkınma ile salgını kontrollü önlemenin dengelenmesinin toptan benzeri ağırlık olduğuna ve “alışılagelen hayata” dönüşte çabuk yaklaşımların olumsuz tepebileceğine dikkati çekti.

Çin’in Vuhan kentinde ilk vakaların tespit edildiği Mabeyin 2019’dan bu yana salgın nedeniyle dünya genelinde 2 milyon 562 binden fazla can hayatını kaybetti.

Fauci, öz tasarladığı Kovid-19 virüsünün 3D modelini müzeye bağışladı

Fauci, zat tasarladığı Kovid-19 virüsünün 3D modelini, Smithsonian Enstitüsünün Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi’ne bağışladı.

Müze geçmiş Fauci’yi “Büyük Amerikalılar Madalyası” ile onurlandırırken müze müdürü Anthea Hartig, Fauci’nin milyonlarca hayatın kurtarılmasına havari olduğunu ve geçici hastalıklara ilişik önemli gelişmelere imza attığını kaydetti.

Fauci, müzenin ödülüne ilgilendiren “alışılmadık ve utangaç edici” değerlendirmesinde bulundu.

Dr. Alpay Ezinç: Bağışıklık amacıyla toplumun yüzdelik 90’nın aşılanması gerekli

 

Mütenakıs T ve B hücrelerine ilgi! Bağışıklık sistemini yükseltmek elimizde

 

Dr. Fauci: Telkih, doğal bağışıklıktan henüz faal

 

Share: