Çin’den koronovirüs üzere yargılama hikmet paylaşımı

Çin Ulusal Afiyet Komisyonu (NHC) Başkan Yardımcısı Li Bin, eskimemiş nev güneş tacı virüs salgınının ortaya çıkmasının peşi sıra kategorik ve saydam ayrımsız şekilde toptan keyif güvenliği amacıyla erdemli derecede sıklet duyduklarını ve Dünya Afiyet Örgütü’ne (DSÖ) ve ilişkin ülkelere bütün 15 posta salgın bilgisi paylaştıklarını kaydetti.

Li Bin, zaman planlı basın toplantısında, DSÖ’yle yakından iletişim kurduklarını ve Başbuğ Ma Xiaowei’nin bir nice kez DSÖ Genel Direktörü’ne telefon açıp salgınla ilişik bilgileri paylaştığını ve sonuç durumu aktardığını belirtti.

Yeni güneş tacı virüsün kamu geniş dizisini DSÖ’ye vaktiyle paylaştıklarını dile getiren Li Bin, şu esas kadar özel heyet kurarak 4 öğün DSÖ uzmanlarıyla uzun bu konuyu ele aldıklarını ve DSÖ uzmanlarını Wuhan kentinde araştırmaya nida ettiklerini tabir etti.

Li Bin, mavera yandan NHC’nin Tayland, Japonya, Cenup Kore ve ESIR kabilinden ülkelerle ilişkin teknolojik kurumlarla ve yabancı ülkelerin Beijing büyükelçilikleriyle yakından bildirişim kurduğuna belen etti.

Li Bin, bilgilerin paylaşımı dışında Hong Kong ve Makao hususi idari bölgelerine ücretsiz canlandırma kitleri sağladıklarına dikkat çekti.

Share: