Çin’de otomobil satışları düşüş kaydetti

İBB, Kurban Bayramı öncesi, İstanbul Havalimanı’nda bakım veren 700 taksiden 397’sinin say ruhsatını taksimetre entegrasyonu yapılmadığı gerekçesiyle eğreti namına durdurmuştu. Yapılan görüşmeler sonrasında taksici esnafının kıygın olmaması amacıyla ruhsatlardaki askı henüz sonra kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İBB, İstanbul Taksiciler Odası ve İstanbul Hava Meydanı Taksiciler Kooperatifi ile toplantı yapmış ve uyum sağlanmıştı. İBB’nin bugün aldığı değişmeyen ile birlikte N-Göçüm uygulaması kullanan havalimanındaki 150 taksinin yazılımını İ-Göçüm’ye bütünleşmiş etmemesi ve muktezi evrakların teyit edilmemesinden kıran çalışma ruhsatlarının askıya alındığı öğrenildi.

Konuyla ilişik kendisine aynı izah eden İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Fert, “Bize süre verdiler. Bu süre zarfında entegrasyomuzu peyder pey tamamlıyoruz. Kopça görüşmeler bitmeme etmesine rağmen süre bitmeden bu kararı aldılar. Yarın seçimli kongrem var. Bu konular bizi yıpratmaktadır” dedi.

“AGREMAN BELGELERİ OLMADIĞI İÇİN RUHSATLARI İPTAL EDİLDİ”

İBB yetkilileri, “Entegre için ayrımsız uzlaşma sağlandı. Aradan beş dolaşma geçmesine rağmen bütünleşmiş olmadılar, 150’si bozma edildi. Uygunluk belgeleri olmadığı amacıyla ruhsatları iptal edildi.” dedi.

İBB’ye ait seyyar katalog ‘yeşil alan’ gerekçesiyle kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 400 taksiyi bağladı

İBB Meclisi suya zam teklifini tıpkısı nöbet henüz reddetti

İBB’nin şişman ulaşıma yüzdelik 22,47 oranında remiks talebi reddedildi

Share: