Çevre düşmesine karşın NFT ve oyunlara bandaj artıyor

Aile kocaoğlan, Bitcoin (BTC) ve değişik özge saklı yazı paraların bulunan piyasalardaki karmakarışık fiyatları sebebiyle kripto yatırımcıları amacıyla zorlu tıpkısı periyot olmaya bitmeme ediyor. Bazıları kripto paralardaki fiyat düşüşlerini, yeni repo artırımının olduğu federal planlara ve Bitcoin hash oranını makro ölçüde azaltan Kazakistan’daki siyasi kargaşaya bağladı. Bitcoin fiyatı, trader’lar yükseliş sinyalleri beklerken 14 Sülale’ta 42 bin doların altına düştü.

Sair taraftan ise NFT işlemleri ve blockchain oyunları, düşüşe cebin dayanım gösterdi. DappRadar’dan alınan verilere bakarak NFT işlemleri, saklı yazı fiyatlarının azalmasına karşın artmaya devam etti. Raporda ‘Ethereum NFT DApp’lerine ilişkin UAW sayılarının, 2021’mağara üçüncü çeyreğinden bu yana yüzde 43 artım gösterdiği belirtildi. Antrparantez rapordan alınan rakamlara bakarak NFT işlemlerinden elde edilen mülk, 2021’in üçüncü çeyreğiyle 2022’nin önceki on günü beyninde 10,7 milyar dolardan 11,9 bilyon dolara yükseldi. NFT alanındaki gelişmelerin, söz gelişi LooksRare pazaryerinin başlatılmasının üstelik bu büyümeye katkısı var.

Tabir ayrıca ‘blockchain oyunlarınına olan rağbetin devam ettiğini’ ve ‘endüstrinin yüzdelik 52’sini temaşa ettiklerini’ belirtti. Artan metaverse geliştirmelerinin yanı sıra ‘oynayarak kazan’ modelinin artan başarısı, blockchain oyunlarının 2022’da de büyümeye devam edeceğini gösteriyor.

Güncel çevre düşüşü sırasında NFT’lere ve blockchain oyunlarına olan ilginin artmasının nedenlerinden biri Çin’li katılımcılarla ile ilişik görünüyor. Ülkenin öz saklı yazı olmayan NFT endüstrisini geliştirmeye başlayacağı açıklamasıyla ağır ezgi olan bu durumun bahis konusu büyümedeki etkisi az çok iri. DappRadar’ın raporuna bakarak ‘Çin, son teşrin ayında kaydedilen rakamlara bakarak yüzde 166’lık ayrımsız artışla en kapsamlı kullanıcı tabanına erbap olan ülke’ yerinde.

ABD şu anda hep gidiş geliş açısından ikinci tam olmasına rağmen, ülkenin NFT ekosistemi, tahminî yüzdelik 38’lik tıpkısı büyüme gösterek 175 bin yıpranmamış delege kazandı. Bu nema, Milenyum ve Z kuşağı üzere dinç katılımcıların alana anbean henüz fazla rabıt göstermesinden kaynaklanıyor.

DappRadar, ‘Toplam trafiğin yüzde 30’unu bu gözyaşı grubunun oluşturduğunu ve geçen yıl gözlemlenen yüzdelik 36’lık oranın, milenyumlarla gelişigüzel büyüdüğünü’ belirtti.

Singapur’un zenginleri NFT’lere akın ediyor

 

Melania Trump’ın şapkası NFT kendisine satılacak

 

Share: