Çevre Bitcoin’den haddinden fazla elan balaban

Hayvan ayar yatırımcısı Bill Miller, sıkça sayısal altına müşebbeh Bitcoin’i (BTC) altın madene yeğleme edeceğini aynı misil henüz dile getirdi.

Yönetilen varlıklarının değeri 3,6 bilyon doları bulan Miller Value Partners’ın başkanı Miller, Las Vegas’ta düzenlenen Forbes/SHOOK Top Advisor Zirvesi’nde konuştu. Yatırımcı, elan geçmiş envestisman dümen devi Legg Farmason Capital Management Value Trust’ın bile başkanlığını üstlenmişti.

JPMorgan Chase CEO’akarsu Jamie Dimon’ın Bitcoin’e ilişkin son açıklamaları, Çin’mağara kripto sektörüne uyguladığı küsurat baskılar ve BENDE’deki kanuncu ipham kabil kripto topluluğunun gündeminde olan konuları yorumlayan Miller, altın ve Bitcoin’e dayalı görüşlerini benzeri benzetmeyle paylaştı. Ayar yatırımcısı, altının beygir arabasına, Bitcoin’mağara ise Ferrari’ye benzediğini söyledi.

2017 yılında Bitcoin’in ayyarlık olduğunu ve gayrikanuni işlerde kullanıldığını belirten Jamie Dimon, geçtiğimiz kamer yaptığı tıpkı açıklamada “Bitcoin’in bayağı metin önemsemiyorum. İnsanların bu konuda haddinden fazla fazla ant ve nefes tükettiğini düşünüyorum” diye niteleyerek söylemiş ve düzenlemelerin kripto parayı benzeri ölçüde engelleyebileceğini ati sürmüştü.

ESIR ve Çin ise tensikat üstüne gündemde olan iki talih. Çin, Mayıs 2021’birlikte saklı yazı madencilerine geçerli baskıyı artırmaya başladıktan sonra, o zamandan beri sık sık yeni haram haberleriyle ruzname oldu ve BTC fiyatına kötü yönde takı uyguladı. KUL’üstelik ise kripto sektörünü koskocaman ölçüde tesir potansiyeli mevcut altyapı yasasının oylaması, ekim sonuna ertelendi.

Miller’ın şirketi, Bitcoin’e ilk defa 2017’de ve portföyünün yüzdelik 5’i büyüklüğünde yatırım yaptı. İlk yatırımında coin başına averaj 200 dolar ödeyen Miller, Bitcoin’mağara 30 bin doların altına gerilediği mayıs ayındaki düzeltmede gebe miktarda gelgel yaptığı ve bu yatırımın artından coin başına ödenen sayı farkı değerin 800 dolara yükseldiğini açıkladı.

Uzman yatırımcı, geçtiğimiz nisan ayında yaptığı açıklamada Bitcoin’mağara sayısal değerli olduğu söylemine katıldığını söylemişti. Yatırımcı, Bitcoin’in bölünebilirliği, kolaylık taşınabilmesi ve uslu telefon ile dünyanın gelişigüzel yerinde harcanabilmesi sayesinde altının çokça elan iyi ayrımsız versiyonu olduğunu düşünüyor.

Bu nedenle Bitcoin’mağara değerinin henüz de artacağını encam süren Miller, şöyle eklemişti:

“BTC arzı yılda yüzde 2 artıyor, arzu ise çok henüz aceleci. Bilmeniz müstelzim bir tane özdek bu, bu üstelik Bitcoin’in daha çok yükseleceği anlamına geliyor.”

Mayıs ayında başlayan düzeltmenin izlerini her an silen Bitcoin, akıbet 24 saat içerisinde yüzde 3,65 ayar kazanarak 50 bin dolara ulaştı.

(cointelegraph.com) Ayşe Karaman

Bitcoin’i geride bırakan altcoin’in sessiz yükselişi

 

Altcoin biriktiren kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e gabi döndü

 

Bitcoin’da ayılar bozguna uğradı: 50 bin dolar!

 

Share: