Çekya’dan Ahmet Cesim’ye ‘Diplomasiye Yüksek Yardım Madalyası’

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

2007 ve 2010 yılları arasında gündüz enerjisi alanında ayrımsız envestisman çılgınlığı yaşandı. Ancak bu çılgınlığın böylelikle, bu teknolojiler yaygınlaşarak, önderlik konumundaki Alman ve MEMLUK şirketlerinin iflasına sebep oldu. Çin şirketleri tedarik zincirinin kontrolünü ele geçirdi. Devasa yatırımlar benzeri zamanda devir enerjisi panellerinin maliyetlerinin düşmesini sağladı. Şimdilerde gündüz enerjisi, müstehase yakıtlarla analog maliyetleri taşıyor.

Maliyetlerdeki bu düşüş ise, rekabet sebebiyle sağlandı. Forbes’un haberine göre, elektrikli araçlar birlikte eş ayrımsız balona tanıklık ediyor. Bu palavra patladığında bir nice yatırımcı zayi yaşayacak. Ancak otomotiv sektörünün farkı, başlama-up şirketlerinin değil önde mevrut otomobil üreticilerinin iktisap şansının daha yüksek olması. Gündüz enerjisi balonunda, önde gelen ESIR ve Avrupa şirketleri Çin’den mevrut haşat rekabete yıprak düştü.

Elektrikli çevirgeç alanında, başlama-up şirketleri henüz piyasaya sürülmeye amade olmayan araçlar amacıyla temenni topluyor. Yapmacıklı havale açıklayan şirketler ortada Lordstown, Faraday, Nikola ve özge bir nice iştirak düz alıyor. Bu şirketler daha satışını gerçekleştirebilecekleri benzeri araç üretmedi, tek sağlık kaynakları yok ve üretim gecikmeleriyle tanınıyor. Bidayet-up şirketlerinin vaat ettikleri araçları reprodüksiyon ihtimallerinin bağan olmasının nedeni, makine üretiminin gün enerjisi paneli üretiminden çokça daha ağdalı olması.

Bu şirketlerin büyük çoğunluğu pil ya bile özişler sürüş sistemleri üzere teknolojileri geliştirme çabası zarfında değil, bu teknolojileri bütünleşmiş etmeye odaklanıyorlar. Büyük makine üreticileri ise elektrikli komütatör yarışında geriden gelseler de, mühendislik süreçlerinde oldukça deneyimli. Sektörün dev isimleri elektrikli miftah yarışında, lüks segmenti kestirmece 10 yıldır Tesla’ya bıraktı.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre dev esame ulaşılabilir elektrikli araç üretimine odaklandı ve şimdi benzinli araçlarla karşılık alanında rakiplik edebilecek elektrikli vesait üretmeye hazırlanıyorlar. Avrupa’nın otomobil üreticileri şimdiden ulaşılabilir fiyatlı elektrikli araçları piyasaya sürmeye başladı.

Renault elektrikli aracını 37 bin dolardan, Peugeot 34 bin dolardan, Volkswagen ise 44 bin dolardan satışa sundu. Ford’un Mach-E Crossover’ı ise 43 bin dolardan satışa sunulacak. GM ve Ford elektrikli araçlara yönelik dev yatırım planları olduğunu açıkladı.

Otomobil satışlarında toparlanma yavaşlayacak

 

Elon Musk gene ayırt attı!

 

Araba alıp satacaklar dikkat: İşte liyakatsiz araçta ciddi çağ!

 

Share: