Çalışanların ofise devir endişesi

Korona virüsü salgınının başlamasıyla beraber himmet hayatında dahi doğru değişimler yaşandı. İki yıldır kip çokça şeriklik, çalışanlarını evlerine gönderip açıktan mesai sistemiyle faaliyetlerine devam etti.

Sözcü’nün haberine bakarak, aşıların bulunması ile virüse cebin tılsım alındığı düşünülse bile evvel henüz ölümcül olmasıyla dikkat calip Çatal Ağız varyantı, ardından de hafif geçirilmesine karşın hemen yayılan Omikron varyantı mukavemetli çok ülkede kapanmaları, karantinaları yeniden gündeme getirirken şirketlerin ofise zaman planlarını da suya düşürdü.

Yakın zamanda yapılan bir çalışma dahi çalışanların Omikron varyantı dolayısıyla ofise benzemek istemediklerini ortaya çıkardı.

Çevrimiçi yapılan ankette, çalışanlara 2022 ile ait beklentileri soruldu. 13 Mabeyin 2021 ile 2 Sülale 2022 arasında yapılan ankete 18 gözyaşı üstü 520 çalışan katıldı.

AŞISIZLARLA ÇALIŞMAK İSTEMİYORLAR

ELMO Software eliyle yaptırılan araştırmada, katılanların yüzdelik 76’sının hareket durumunda telkih zorunluluğunu desteklemesi dikkat çekti. Ayrıca aşısız insanlarla gelişigüzel çalışmaktan tasalı olduklarını bildiren çok elan çok âdem oldu. Anket, ayrımsız önceki çeyrekte ankete katılanların yüzdelik 50’bağır kıyasla, insanların yüzdelik 63’ünün bu konudaki endişelerini dile getirdiğini gösterdi.

ELMO Software CEO’akarsu ve kurucusu Danny Lessem, Omikron varyantının hareket yerinde yayılmasının yönetilmesinin işverenlerin gündeminde kayırıcı sıralarda olması gerektiğini söyledi: 

“Devam eden bu faaliyet, Covid-19 pandemisinin çalışanların güvenliği ve refahları üstünde açık bire bir etkisi olduğunu münhal ortaya koydu. Çalışanlar, 2021’da kaydedilen sair umum noktalardan daha aşkın tükenmiş hissediyorlar. Çalışanların yüzde 43’ü tükenik olduklarını bildiriyor. Bu ululuk üçüncü çeyrekte yüzde 34’tü.”

Ayrıca mesai, pandemiyle beraber aksiyon değişikliği açmak isteyen çalışanlarda çoğalma olduğunu da ortaya koydu. Ankete bakarak, herhangi bir beş çalışandan ikisi 2022’üstelik etken adına yeni bir gelişim aramayı planlıyor. Çalışanların üçte biri, yeni ayrımsız teklif alır almaz kâin işlerini bırakmayı planladıklarını söylüyor. Yüzde 15’i ise her eskimemiş aksiyon seçeneği olmadığı halde işini bırakmayı düşünüyor.

Gailesiz yöneticiler dört devir çalışmaya hamam bakıyor

 

Engin mücahede Lloyds’a bölüm binasını kaybettirebilir

 

Share: