Bulunak kodu öğrenme sayfası açıldı

Şahıs ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Levent Edip, geçtiğimiz çevrim Türkiye Nazik Budun Meclisi Hareket Araştırma Komisyonu’nda yaptığı açıklamada eskimemiş adrese daireleri aktardı. Vatandasların kâh bulunak atfetmek zorunda kaldığı, bu uzanım birlikte tartışmanın getirdiği, vatandaşların kargolarda sarih adresini şen veremediğini, gergin olduğunu rapor fail Edip, “Vatandaşlar TC etiket numarası ve açık adresi bozuk oluyor. Bu projeyle 20-66-80-308 diyecek, dokuz ölçü bu büyüklüğünde, ‘ adres kodu ‘ bambaşka tek şeye ihtiyacınız namevcut “dedi.

Kodlu adres sistemi ekranı açıldı

Muharrir açıklamasının devamında, “Diyelim kim biri size kargo yollayacak. ‘Adresin nedir?’, ‘Ya, bizim sokağı değiştirdiler geçen periyot ama’ Tek dava namevcut efendim, ‘206680308’ dediğiniz anda, karşı canip o PTT ‘ye gidecekse veya bire bir yereçekse yahut e-tecim gelecek benzeri öz alacaksanız adres kodunuz orada … PTT bitirdi. Çocuğunuzu okuyacağınız daha çok bulunak kodunuzu vereceksiniz Hepsinin altyapısı bitti, tüm dairelerimizin adres kodu var. ” dedi.

ADRES KODU NEDİR?

DASK temel bahis ile ilişik, “Adres kodu mevki ve umum konutlara ilgili 10 özel aynı numaradır. 1 Mart 2013’den itibaren mecburi yer sarsıntısı sigortası poliçesi ve elan aşkın işlemde kullanılmaya başlanıyor Mecburi depremde kullanıma başlanıyor. Elan aşkın vukuf için adresinize ulaşmamızı ulaşmak! ” denildi.

BULUNAK KODU ÖĞRENME SAYFASI AÇILDI

Kodlu bulunak sistemi açıklamasının ardından DASK tıpkısı sesli duyuru yayımladı ve DASK sistemi üzerinden kodlu adrese bakılabileceğine yer verildi.

https://adreskodu.dask.gov.tr/

Linki kopyalayıp bakir sekmede açın. Açılan sayfada ADRES KODU ÖĞREN kısmına tıklayın.

Daha sonradan 5 adımı izlem edereke bulunak bilgilerinizi girin ve adresinizi girin.

Türkiye genelinde DASK’lılık oranı yüzde 56’ya ulaştı

 

Herhangi Bir adresin 9 haneli numarası olacak

 

Share: