Bu skandallar kariyerlerini bitirdi

Skandal zımnında intihar etmesin diye 24 saat gözaltına alınan fakat henüz sonraları kefaletle bırakılan sakat IMF Başkanı evde bilezik ile gözleöm altında tutulmaya bitmeme edecek.

7 ayrı suçtan yargılanacağı bildirilen Kahn, suçsuzluğunun kanıtlanması üzere çabalama harcayacağı yönünde açıklamalarda bulunurken akıllara daha önce eşey skandalları dolayısıyla statülerini ve kariyerlerini kaybetmiş isimler akla geldi.

Bunlardan ilki Şimal Carolina senatörü John Edward, 2008’dahi Demokrat Parti başkan adaylığına hazırlanırken evlilik dışı ilişkisinden bir çocuğu olduğunu ortaya çıkması ile alay malay hayalleri suya düştü ve reislik yarışında rate oldu.Eliot Spitzer New York Eyalet Valisiydi ve geleceğin Demokrat Parti başkanı yerine gösteriliyordu.

Fakat Mart 2008’dahi New York Times gazetesi Spitzer’i benzeri klüpte fuhuş yapılmasına ayn yumduğu gerekçesi ile siyasi geleceği bitti.

Geleceğini bir amor ilişkisine kurban eden ayrıksı tıpkısı âdem evladı ise John Ensign. 2001 yılında Cumhuriyetçi Öğür’den Nevada senatörü olmuştu. Ancak arka dozaj danışmamlarından birinin eşi ile yaşadığı aksata 2011 yılında görevinden çekilme etmesine neden oldu.

Eski Hollywood aktörü ve Californiya Valisi Arnold Schwarzenegger, namı derece Terminatör, 2011 yılında iflasın eşiğindeki Californiya’yı borçlarıyla başbaşa bırakarak görevinden ayrıldı.

Schwarzenegger, ayrıksı isimlere bakarak az çok şanslı. Zira hizmetçisinden 10 yaşında bire bir çocuk sahibi olduğu bilgisi istifasından sonraları geldi. 25 almanak eşi haberlerin ardında firkat kararı aldı.

Oracle’ın direktörü ve Hewlett-Packard’ın mevrut geçmiş sunma bereketli CEO’larından biri yerine tanınıyor.İş dünyasında şirketi devir lideri yapması ile ilişkin hikayeler oldukça adlı ve o ayrımsız efsane.Hurd, 2010 yılında eşeysel taciz suçlamasının arkası sıra HP’den tartılmak zorunda kaldı.Ayrılırken bile 35 milyon dolarlık tazminatını almayı unutmadan elbette.

1984 yılında önceki Demokrat Öğür senatörü olan Gary Hart,ilk başkanlık denemesini yine bu sene yaptı.Ancak muvaffakiyetli olamadı . 1987 yılında yeniden Demokrat Öğür başkanlığına soyunan Hart, evlilik dışı ilişkisi nedeniyle ayrıntılı müddet donuk eyyam yaşadı.

Kwame Kilpatrick, 2001 yılında Detroit Şehremini seçildi. Ve Temsilciler Meclisi’nde Michigan’da tıpkısı hamil sahibi oldu. Uray Başkanlığı binasında benzeri striptiz partisi verdiği sav edildi. Partiye katılan dansçı kızlardan biri Detroit’te polis vasıtasıyla öldürüldü. 2008 yılında iki sevgilisiyle kazanç mükelleflerinin parasınıo romantik kaçamaklarda yediğini belgeyen binlerce evrek yeniden incelendi.Görevi kötüye istimal, domates dolması yere ahit ika, zimmet,plis memuruna keskin davranma, alacak kaçırma,ayyarlık ve saldırıya adım suçlarından tutuklandı.2010 yılında de eskimemiş aynı yolsuzluk dosyası ile suçlandı.

30 yıl mahpushane cezası ile yargılandı. Demin federal hapishanede cezasını çekiyor.

18 yıldır Temsilciler Meclisi’n üstelik fariza işleyen Larry Craig, 10 sene evvel Idaho’un Cumhuriyetçi senatörü oldu. 28 yıldır Idaho’dahi tarihinin bildirme etraflı hizmetini veren Craig, Mineapolis’te tutuklandı. Havalimanı rical tuvaletinde uygunsuz durumda yakalandı ve tutuklandı.Larry Craig’in prestiji çabucak yerle ayrımsız oldu.Craig, görüntüleri yalanlasa bile ahlaka marjinal davranışı deklare etme suçunu kabul etti ve 575 dolar nakdî ceza ödedi. Senato istifasını istedi.

Illinois’li Jack Ryan Goldman Sachs’ın Chigago şubesi amacıyla çalıştı.Daha sonra eyalet senatörü almak için harekete geçti. Fakat, hafta sonlarında New York, New Orleans ve Paris’te seks kulüplerinden çıkmadığı iddiasıyla eşi yoluyla açılan boşanma davası nedeniyle liyakatli olamadı.

Jim McGreevey, New Jersey’in 52. valisi.Demokrat Tümen’den 3 kat belediye reisi yerine görev yaptı. Bir zamanda eyalet senatosunda görev aldı.

McGreevey’in başarısızlığındaki hakikat ise elan önce atadığı asayiş danışmanın elindeki cebren tacizi belgeleyen dosyalar oldu. Ve eski asayiş danışmanı McGreevey’i homoseksüellik açıklaması için davet etti. McGreevey 2004’den yok olmak zorunda kaldı.

Share: