Bu şirketlerde çalışanlar haddinden fazla bahtlı!

Şirketlerin, motivasyonlarını tezyit etmek, iş streslerini hafifletmek, aralarındaki iletişimi pekiştirmek ve ilişkinlik hissi monte etmek üzere çalışanlarına müteveccih düzenlediği kültür, görüşme ve spor aktiviteleri Türkiye’birlikte bile seçme geçen ahit spektrum kazanıyor.

Büyüğünden küçüğüne birçok şirketin, tekne turları, outdoor aktiviteler, piknik, konser, dans, spor turnuvaları, günü kontak veya hafta sonu konaklamalı huy ve firez gezileri, grand prix, mutfakta yemek-çörek ika kabil çalışanları üzere düzenlediği etkinlikler son yıllarda her an arttı.

Çalışanlar, aktiviteler ile gelişim dışında birlikte aralık geçirme, değişik departmanlarda fariza eden personel ile birleşme, uğraşı kazanma ve hobilerini realizasyon fırsatı bulurken, şirketler da çalışanlarla ilişkilerini güçlendirmeleri açısından muhteşem olduğunu fikren bu nev aktivitelere rastgele sabık devir yenilerini ekliyor.

Spor takımları, saz stüdyosu, orkestra ve koro da mevcut ara sıra şirketlerin bünyesinde dans, seyir, mektup, fotoğraf, pet, yelkenli, doğa sporları, DVD, keyif ve dirim stili, rahatlık paraşütü, el oyunları, tartı-tasarım, havacılık, çalgı aleti, su sporları, motosiklet, şita sporları ve off-road kadar türlü kulüpler kayran alıyor.

Bazı şirketler, çalışanları için spor salonu, omuz-omuz ve boyun masajı uygulaması, diyet uzmanı hizmeti verirken, gerçekleştirilen aktivitelere şirket yöneticileri de katılıyor.

-MICROSOFT’TAN SIRT-ÇIĞIN VE DAL MASAJI UYGULAMASI-

Microsoft Türkiye, geleneksel olarak iftar, yeni sene yemeği, kick-off, piknik, 23 Nisan ve tebrik kartı yemekleri gerçekleştiriyor. Sosyal Pakt eliyle bile “happy hour”, firez gezileri ve ara sıra musahabe faaliyetleri tevhit ediliyor.

Yelkenli, ayak topu, fotoğrafçılık ve raks kulüpleri ile Scuba Diving, MS Toast Masters Club bulunuyor.

Andıran zamanda şube-çiğin ve sorumluluk masajı uygulamasını devreye alan iştirak, uygulama ile teknoloji, şube ortamı, yarar şerait ve stresin yaratacağı fiziksel etkileri azaltmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

-BORUSAN’DAN YELKENLI KULÜBÜ-

Borusan, çalışanlarının stres atabilecekleri, birbirleriyle kaynaşabilecekleri Okay Yelkenli Kulübü, Kayırıcı’a Artan Ant Günü ve Fotoğraf Kulübü kabil toplumsal etkinlikler düzenliyor.

Okay Yelkenli Kulübü, Borusan Mannesmann Boru (BMB) çalışanları yoluyla Haziran 2010’de kuruldu. BMB’den 27 çalışanın katılımıyla başlayan pakt, Borusan Grubu çalışanlarından balaban demet gördü. Katılımcıların sayısı ikinci eğitim bilimi döneminde 80’i, üçüncü terbiye döneminde ise 100’ü buldu. Borusan Grubu şirketleri arasından Borusan Ana Ortaklık, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Araba ve Kırıcı Sistemleri ve Supsan’ın yelken takımları bulunuyor.

“Arka’a Küsurat Ant” temasıyla hayata geçirilen proje kapsamında ana ortaklık çalışanları, ayda ayrımsız misil bire bir araya geliyor ve ekin-tekellüm etkinliklerine katılıyor. imdi sergilerin gezildiği etkinlik kapsamında Borusanlılar hususi emare yoluyla eserleri daha yakından tanıyor, alay malay kültür ve sanatla bağırsak içe zaman geçiriyor.

Borusan bünyesinde 2009 yılı böylelikle kurulan Işık Kulübü’nün tahminî 350 destekçisi bulunuyor. Facebook sayfası, portalı ve Twitter hesabıyla üstelik etken olan Fotoğraf Kulübü, şimdiye büyüklüğünde Abant, Kıyıköy, İğne Ada, Yedi Göller, Elemli, Sünnet Gölü ve Sülüklügöl’e geziler düzenledi.

-HALKBANK’FECIR TÜRK AHALI MÜZİĞİ KOROSU-

Halkbank, çalışanlarına ekin, görüşme, spor ve seyahat kabilinden sağlam haddinden fazla alanda kendilerini geliştirme, uğraşı kazanma fırsatı bulacakları imkanlar sunuyor.

Bankanın tınlamalı aynı araya gelen cıvıltı gruplarından Türk Halk Müziği korosu türlü konserler veriyor. Ankara Kuruluşlar Arası Masa Topu Ligi’nde savaşım fail masa tenisi takımı ise ahenktar antrenmanlarıyla çalışmalarına bitmeme ediyor. Vezneci, Ekin Vakfı yoluyla çalışanlarına oyun ve konser kabilinden gâh etkinlikleri izlem edebilmeleri üzere indirimli bilet sağlarken, yolculuk organizasyonları, bağış kampanyaları, bowling ve ayak topu turnuvası etkinlikleri dahi gerçekleştiriyor.

-FİNANSBANK’FECIR FİNCLUB DIRIM ATÖLYESİ-

Finansbank bile çalışanlarının motivasyonlarına katkı sağlamaya yönelik değişik kurum içi iletişim faaliyetleri düzenliyor. FinClub Dirim Atölyesi ile çalışanlar, kendine akıllıca bire bir etkinlik bulabiliyor, popüler faaliyetlere piyasa değerinin çokça altında bire bir fiyatla katılım şansı sağlıyor. Açıklık 2010 itibariyle 3 bin 853 üyesi bulunan FinClub’dahi geçen sene içerisinde 530 aktivite yapıldı ve etkinliklere 23 bin 396 dirilik katıldı.

Finansbanklılar, banka bünyesinde cümbüş gösteren çeşitli toplumsal kulüpler kapsamında birlikte perküsyon atölyesinden reiki’ye, konserden tiyatroya, gelişmemiş film atölyesinden salsaya, kartingten briçe, uçurtma yapımından fotoğrafçılık aktiviteleri üzere hobi eğitimlerine büyüklüğünde bir nice etkinliğe alay malay katılabiliyor.

FinClub Dirim Atölyesi Kulüpleri; çalışanlara müteveccih seminerler dizisinden oluşan Afiyet ve Dirim Stili Kulübü, musahabe ve uğraşı etkinliklerini içeren Görüşme ve Uğraşı Kulübü, yolculuk etkinliklerini içeren Seyahat Kulübü, konser, ve spor gibi faaliyetleri havi Sosyal Faaliyet Kulübü ile fotoğrafçılık aktivitelerinden oluşan Fotoğrafçılık Kulübü namına 5 esas başlıkta zindelik gösteriyor.

-TURKCELL SOSYAL AKTİVİTE GRUBU’NDAN YILDA 365 AKTİVİTE-

Turkcell, kol şirketleriyle alay malay çalışanlara hususi metin çok etkinlik düzenliyor. Turkcell Içtimai Aktivite Grubu (TSAG), değme sene kısaca 365 aktivite gerçekleştirirken, takım çatısı altında ayak topu, basketbol, yüzme, yelken, masa topu, karting, bowling, bisiklet ve uçan top girmek amacıyla 9 dalda kurumsal spor takımı bulunuyor. Tekmil aktiviteleri gönüllü tıpkısı takım yürütüyor. “Yaratıcılıkta hat tanımayan” takım, “tek sesi olmayanlara” racon dersi, sabun imal ve lamba karpuzu güzel kursları, otoparkta nostaljik sinemalar birlikte düzenliyor.

TSAG’ın “aktarılma zarfında sürpriz ağırlama” konsepti dahi bulunuyor. Derhâl kolaylıkla değme hafta çalışırken ofisten hatır bir vandöz giriyor ve “şaşırtı” tıpkı yiyeceği satıyor. Bu konseptle bugüne arbede budala, midye, jale köfte, lokma, pilav, kanlıca yoğurdu ve karpuz kadar yiyecekler çalışanlara sunuldu. Çalışanlar üzere Adriyatik turundan Afrika turuna şümullü seyahatler gerçekleştirilirken, şehirlerarası ezgi turlarına katılıp lokal yemekler tadılıyor, makine ve hıza amatör olanlar araba sürüş testlerine katılıyor.

Turkcell’de çalışanların oluşturduğu “Celloband” adında bire bir çalgı grubu birlikte bulunuyor.

-MERCEDES BENZ TÜRK’DERI “GRUP DAYIMLAR” MÜZİK GRUBU-

Mercedes Benz Türk’te çalışanları mücahede saatleri dışında birlikte benzeri araya getirerek kaynaşmalarını hedefleyen foto, çalgı aleti, dans, ekin, dalış, tabiat yürüyüşü, motosiklet, şita sporları, yelken, piyes ve off-road kulüplerinde hem ferdî hem de takım aktiviteleri saha alıyor. Foto Kulübü’nün düzenlediği gezilerde çekilen fotoğraflar ortaklık içerisinde gerçekleştirilen ayrımsız sergide çalışanlar ile paylaşılıyor.

Şirket çalışanlarından oluşan “Grup Dayımlar” müzik grubu, şirket dışında çeşitli organizasyonlar düzenlerken, toplumsal kulüpler bünyesinde cümle çalışanlara dans, gitar, alan topu, pilates, yoga dersleri ve fitness salonu imkanı sunuluyor. Içtimai kulüp aktivitelerinin yanı sıra, 2 yılda bir baharat turnuvası düzenleniyor. Turnuvalarda çalışanlar futbol, basket, uçan top, masa tenisi, satranç ve squash branşlarında yarışıyor.

Hoşdere Spor Salonu’nda düzenlenen spor okullarına her yıl kısaca 300 çalışanının çocuğu katılıyor.

Otokoç Otomotiv, güzeşte yıl gerçekleştirdiği bölgesel toplantılarda yıpranmamış bir organizasyonun start’ını verdi. Arsıulusal Formula 1 yarışlarından esinlenerek hazırlanan Otokoç Otomotiv Grand Prix’dahi, parafin-semavi ağız karmasından oluşan ekipler tasarımı kendilerine ilgili araçlarla sunu detaylı mesafeyi itmam etmeye çalıştı. Konkur, Küçük Asya genelinde etaplar halinde düzenleniyor.

Aygaz ve Opet çalışanlarının katılımıyla 2004 yılında çalışmalarına başlayan Aygaz-Opet Türk Müziği Korosu, klasik Türk müziğine dilek veren çalışanları buluşturmak, bu hobilerini gerçekleştirmeleri için fırsat fotoğraflamak, çöz iletişimi ve çalışan motivasyonunu artırmaya yardım uydurmak üzere kuruldu.

TRT Ankara Radyosu sanatçılarından Ateşin Cingöz yönetiminde çalışmalarına bitmeme fail koro Aygaz-Opet ve başka Çalıştırıcı Grubu çalışanlarından oluşuyor. Tahminî 30 kişilik koro ekibinde şirketlerin çokça farklı departmanlarından katılımcılar mevcut.

-BSH’DAN ÇIKMAZ KULÜPLERİ-

BSH’ın SOKAK adını verdiği toplumsal ve kültürel etkinlik kulüpleri kapsamında temaşa, raks, umum oyunları, fotoğrafçılık ve kat paraşütü gibi 8 ayrı pakt bulunuyor. Yılda 3 posta düzenlenen ve yürütme kurulunun bile katıldığı “happy hour” buluşmaları, kurumsal spor etkinlikleri, ayın çalışanı programı, inovasyon heveslendirme ödülleri, piknikler ve yılbaşı partileri bu amaçla hayata geçirilen uygulamalardan bazılarını oluşturuyor.

SOKAK kulüpleri (rehavet-tasarım, havacılık, yelkenli, fotoğrafçılık, temaşa, dans, halk oyunları, enstrüman, akarsu sporları) kül sene boyunca yaptıkları çalışmaları yılda hele düzenlenen SOKAK haftasında cemi şirket çalışanları ve dal düzem yöneticilere sergiliyor. Enstrüman, el oyunları ve temsil kulübü üyeleri ÇIKMAZ haftasının dışında da “happy hour”, yılbaşı partisi ve bayi toplantısı kabil şirketin düzenlediği etkinliklerde de görüntü alıyor.

-“KİŞİSEL GELİŞİMLERİNİ HIZLANDIRIYORLAR”-

BP Türkiye, çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği toplumsal, kültürel ve sportif aktivitelerini 2002’den bu yana BP Toplumsal Grubu (BPSG) çatısı altında hayata geçiriyor.

Çalışanlarına pilates, mevki, koşu, üslup kadar eğlenceli spor ika imkanı veren BP Türkiye binası içindeki salonda kamu ve nısıf zamanlı heveskâr spor eğitmenleri/rehberleri bulunuyor. BP Türkiye çalışanları ayak topu ve basket turnuvaları düzenlerken, BP ve Castrol çalışanlarından oluşan basket takımları ise 2011 Kurumsal Basket Ligi’nde müsabakalara katılıyor.

-BAT TÜRKİYE’DEN SCUBA-

British American Tobacco (BAT) Türkiye bünyesinde FunCO adı sunulan benzeri etkinlik ekibi bulunuyor. 2006’da ufak partiler, foto kursu ve yoga üzere hobilere yönelik organizasyonlar ile yola sâdır FunCO, bünyesindeki gönüllüler sebebiyle çalışanların temenni ettiği, katılmayı ikbal ettiği herhangi bir alanda aktiviteler düzenliyor. Bunların ortada değişik periyotlarda ortaklık çalışanlarını bir araya getiren kutlamalar, piknikler, iftar vakti yemekleri, mangal partileri bulunuyor.

Şirketin enstrüman grubu ise İstanbul’dahi çalışanlara konserler veriyor.

Ejderha Boat, kurumsal oyunlar ve şirketler ligi kabilinden spor karşılaşmalarına müşareket çalışanları takımlar halinde katılıyor. Şirketin voleybol, futbol, basket, yelkenli ve karting takımları bulunurken, ışık kursu, plonjon kursu, yelken kursu ve emin motor sürüş kursu üzere hobilere yönelik icraat de yapılıyor. Çalışanlar amacıyla kombinasyon edilen Kartalkaya ve dalış gezileri ise iri murat görüyor.

-ANADOLU SİGORTA ÇALIŞANLARINDAN ORKESTRA-
Rum Sigorta, çalışanlarına müteveccih sonuç biraz yıldır Mercanköşk’bile motivasyon etkinliği gerçekleştiriyor. Türkiye genelindeki umum çalışanların aynı araya geldiği tertip, aktarılma içerisinde türlü aktiviteler, ayak topu, basket, voleybol ve tenis gibi spor turnuvalarıyla geçiyor.

2 ayrı ayak topu ile basketbol, uçan top ve bowling takımları üstelik bulunan şirketin değişik ünite ve kademelerinde çalışanlardan oluşan aynı orkestrası de düz alıyor. Mektep Çocuğu aynı ruhla başlayan orkestra, sabık 2 yılın arkası sıra artık şirketin hususi gecelerinde dahi görüntü alıyor.

Anadolu Sigorta İnsan Kaynakları ve Eğitim’den Sorumlu Umum Müdür Yardımcısı Sürgün Tiryakioğlu, bu nev etkinliklerin şirket içi bildirişim ve bando bilincine müspet katkıda bulunduğunu düşündüklerini, hele topluluk sporlarında gördükleri uzun kesiksiz ve kalburüstü gelişim bölümü anlayışı sayesinde katılımcıların, eş garaz için birlikte mücadele etme kavramını birebir yaşadığını, ayrıksı çalışanlarının üstelik alım kültürüne ve emek arkadaşlarına olan desteklerini açık adına gözlemleyebildiklerini ifade etti.

Garanti Emeklilik’te her sene tamlık çalışanların katılımıyla tınlamalı yerine gerçekleştirilen kuma misyon toplantısı ve bölge turu kadar sosyal etkinliklerin beraberinde, fotoğrafçılık, enstrüman ve spor kulüpleri bulunuyor. umum müdürlük binası ortamında kurulan çalgı stüdyosu, şeriklik müzik grubunun çalışmalarına ocak sahipliği yapıyor.

Garanti Tekaütlük basket takımı üstelik, Veladet Şampiyonlar Ligi ve şirketler arası basket ligi olan Business League’da 3 yıldır liyakatli sonuçlara imza atıyor.

Anadolu Tekaütlük basket takımında şirket genel müdürü ve genel müdür yardımcısı, şeriklik çalışanlarının oluşturduğu müzik grubunda ise umumi heyet üyesi ve adam kaynakları vahit müdürü bulunuyor. Şirketin aşındırmak kursu ve fotoğrafçılık gezisi kabilinden faaliyetlerine bile bir nice iştirak yöneticisi katılıyor.

-AVIVASA EMEKLİLİK VE MALTALIK, EUREKO SİGORTA KULÜPLERİ-

AvivaSA Emeklilik ve Sahn’ın finansal destek sağladığı 10 çalışan toplumsal kulübü bulunuyor. Dalış, dans, fotoğraf, yelkenli, tezkere, yolculuk ve tatbilir, temsil, fun ve pet kulübe üye olan çalışanlar, dosdoğru dirim sohbetleri, sigarayı tevdi seminerleri, spor ve bowling turnuvaları, yardım kermesleri, yılbaşı ve yaza selam partileri, stand-up, sinema, temsil organizasyonları de gerçekleştiriyor.

genel müdürlük binasında bulunan kütüphane, genel ağ kafe ve spor salonu gün ortası aralarında iri demet görürken, AvivaSA Tekaütlük ve Avlu Genel Müdürü Meral Eredenk ve genel müdür yardımcıları aktivitelerin çoğunda düz alıyor.

Eureko Sigorta’da ise çalışanların demet alanlarına göre tercih ettikleri 4 pakt bulunuyor.

Kermen Grubu, çalışanlar arasındaki paylaşımı arttırmak, içtimai ve kültürel bütünleşmeyi temin etmek amacıyla 2010 yılında İstanbul ve Çanakkale lokasyonlarında Hars Hanek Çalgı Kulübü, Natür Kulübü, Etkinlik Kulübü, Bala Kulübü, Spor Kulübü, Toplumsal Yüklülük Kulübü ve Kermen Club’ı oluşturdu.

Pakt aktivitelerine geçen yıl kısaca bin 200 emanet paydaşlık gösterirken, etkinliklere başta Kale Grubu Başkanı Zeynep Bacaksız Okyay tevessül etmek için çokça sayıda arka dozaj hoşgörülü katılıyor. Kermen Grubu çalışanlarından oluşan müzik grubunda da dal ve itidalli dozaj yöneticiler bulunuyor.

-ALARKO İSTİKBAL KULÜBÜ-

İshak Alaton ve Üzeyir Garih aracılığıyla 1985 yılında kurulan Alarko İstikbal Kulübü (AİK), kül Alarko Şirketler Grubu’nda etkin personele yönelik etkinlikler gerçekleştiriyor.

AİK bünyesinde terbiye, danışma, toplumsal ve spor etkinlikler personelden oluşturulan komitelerce yürütülüyor, Alarko çalışanlarının tamamına ve yakınlarına bu etkinliklerle iç bildirişim ve motivasyon desteği veriliyor. 2010 yılında ritm ve perkisyon eğitimi, mütenevvi temsil, müzikal organizasyonlar, Gün Batısı Karadeniz, Bozcaada ve Assos gezileri, Avrasya Maratonu’na katılım organizasyonu ve Kapalıçarşı Yönbul gibi bir nice aktiflik düzenlendi.

-VESTEL’DEN KEMIRMEK PİŞİRME ETKİNLİKLERİ-

Vestel, seçme yıl anadan görme kendisine bowling ve futbol turnuvaları düzenliyor. Kano ve rafting kabilinden su sporları çalışanların doğayla çöz içe olmalarını sağlarken, Mutfak Sanatları Akademisi’nde yemek pişirme etkinlikleriyle üstelik çalışanlara değişik etkinlik seçenekleri sunuluyor.

Henkel, seçkin sene ahenktar kendisine futbol, bowling turnuvaları düzenliyor, ortaklık süresince saha alan tabiat sporları ve fotoğrafçılık kulüpleri ile trekking, velespit turu ve foto çekimi üzere etkinlikler gerçekleştiriyor.

Honda Türkiye A.Ş, çalışanlarına müteveccih 2002 yılından beri tümen ve spor turnuvaları düzenliyor. Ilişkinlik hissi oluşturma, çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirme ve ruhsal gerilim atma için gerçekleştirilen etkinliklere genel müdürden başlayarak tamam dip düzey yöneticiler katılıyor.

Adel Kalemcilik, april-mayıs aylarında kül departmanların oluşturduğu takımların katıldığı Adel Kalemcilik futbol turnuvası/kupa töreni ve lokma partisi, yılda 3-4 el günü birlik veya hafta sonu konaklamalı tabiat ve ekin gezileri organizasyonu, karı çalışanlara yönelik 8 Mart Acun Kadınlar Haset kutlama partisi gerçekleştiriyor. Anadolu Grubu şirketlerinin ortaklaşa düzenlediği ve Adel Kalemcilik’in üstelik katıldığı Rum Grubu ayak topu turnuvası ise mayıs-haziran aylarında yapılıyor. Adel Kalemcilik ve başka Rum Grubu şirketleri çalışanlarından oluşan tiyatro çalışması ve oyunun yekpare Rum Grubu çalışanlarına sahnelenmesi bile bahis konusu.

Ceva personelini tıpkısı araya getiren toplumsal etkinlik kulüpleri bulunuyor.

CEVA Türkiye Spor Kulübü’nün seçme sene düzenlediği anadan görme halı düz ayak topu turnuvası ve bowling turnuvası, Ekin, Musahabe ve Gezi Kulübü’nün altında vadi düz “Bütün Bütün Temsil Ekibi”, Sosyal Takı Kulübü’nün “kardeş okul” ve “koku bağışı kampanyası” personelin içtenlikle katılma gösterdiği etkinlikleri oluşturuyor.

Bilim İlaç, 2003 yılında Içtimai-Sportif Etkinlik Kulübü kurdu.

Faaliyetler beyninde firez gezileri, ödüllü beyaz perde yarışması, DVD Kulübü, langırt, futbol, bilardo, masa tenisi turnuvaları, iştirak olimpiyatlarına paydaşlık, çalışanların çocukları amacıyla yaz döneminde masa topu yaz okulu, çalışanlara yönelik kişisel sergilerin açılması yanı sıra ailelerin de katılma gösterdiği dinleti ve piknik organizasyonları, akşam üstü partileri bulunuyor.

GittiGidiyor’dahi kutlamalar, yılbaşı ve “yaza merhaba” kadar dönemsel organizasyonların birlikte, çalışanların talepleri konusunda düzenlenen veya onların organizasyonunu üstlendikleri metanetli haddinden fazla farklı etkinlik gerçekleştiriliyor.

Muhtemelen aralıklarla, iş saatlerinde, seçilen filmlere bakarak gruplar halinde sinemaya gidilirken, çalışanların istek ettiği ve organizasyonunu üstlendiği PES turnuvası bulunuyor. Futbol takımı, iki farklı lige katılan basketbol takımı ve İstanbul Corporate Games bünyesinde oluşturulan ekipler esasen müşareket aracılığıyla destekleniyor. Çalışanların ilgi alanlarına veya kendilerini yetiştirmek istedikleri konulara göre fotoğrafçılık, bel dili eğitimi gibi değişik atölyeler üstelik gerçekleştiriliyor.

Coface Türkiye, 2008 Mart’ında, “ayırt fotoğraflamak ve farkına öldürmek” sloganıyla müşareket içi eğitimde doğurucu dram ile yola bundan sonra. Şirket, anadan görme adına seçme yıl müzikal tıpkısı baziçe sergiliyor. Coface Kumpanya’üstelik motivasyon gayeli namına ast-ense ilişkisi gözetilmeksizin genel müdürden asistana büyüklüğünde her kademeden müteharrik çalım üstleniyor.

Koçtaş, masa topu, bowling gibi spor aktiviteleri, sinema, temaşa ve hanek gösterileri gerçekleştiriyor. İlerleyen zamanlarda spor aktivitelerinin çeşitlenmesi, bunlara seyahat ve aşındırmak organizasyonlarının dahi dahil edilmesi planlanıyor. Şirketin Sosyal Aktivite Merkezi de bulunuyor.

DYO Boya, sene süresince futbol, tavla ve bowling turnuvaları, yaza merhaba partisi, iki ayda aynı dolgun doğum haset kutlamaları organize ediyor. Bunların yanı sıra şişman oyun biletleri alınarak talip çalışanlara dağıtılıyor.

Piaggio’nun Türkiye distribütörü Ferco Motor’un kurduğu vitesli ve kendi kendine motor emin sürüş eğitim bilimi merkezi Vespa Academy, şirketlerle işbirliğine her an motosiklet tutkunu olanlara ya bile olma yolundakilere farklı seviyelerde sürüş eğitimleri veriyor.

Vespa Academy’nin eğitimlerine katılan firmalar beyninde Turkcell, Philip Morris ve Medyasoft gibi çokça sayıda müşareket bulunuyor. Bugüne kadar yaklaşık 750 iştirak çalışanına eğitim verildi. Bakir zaman süresince aralarında IKEA, Finansbank ve Bovis Lend Lease’nin bulunduğu bazı şirketler üstelik eğitime katılacak.

Veladet Grubu, 2005 yılından bu yana elan evvel mektep çocuğu ya dahi arzulu namına spor yapmış bütün çalışanlarının katılımına sarih olan Tekevvün Şampiyonlar Ligi düzenliyor. Yığın, bilardo, bowling, basket, voleybol, tenis, masa tenisi, carting, yelkenli ve futbol branşlarında federasyon hakemlerinin yönetiminde gerçekleştiriliyor.

Çatı Cesaret’dahi ise, bu kapsamdaki arz kocaman çalışmalardan biri 2007 yılında kurulan Çatı Emniyet Spor Kulübü Derneği olarak öne çıkıyor.

Çalışanların tamamının üye olabildiği dernekten, çalışanların herif ve çocukları üstelik faydalanabiliyor.

Üyelere, ailelerine ve sporculara muhtelif sporları etme olanağı temin etmek, psikoloji ve bedensel kendisine kuvvetli yetişmelerine katkıda çıkmak ve yersiz zamanlarını gitmek amacı ile kurulan dernek, özellikle ayak topu, yelken, tenis, atletizm, uçan top, basket, akarsu sporları ve ski koyulmak amacıyla birçok spor dalında yıl içerisinde eğitimler, turnuvalar ve etkinlikler düzenlemesinin yanı sıra, Bina Yüreklilik;nin içtimai tesislerinden banka çalışanlarının bile yararlanması için ara bulucu olarak göze çarpıyor.

Share: