Blockchain iyice sigorta dönemi başlıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Yakın zamanda yayınlanan benzeri rapora göre blockchain temelli sigortalar, sigorta tazminatı başvurularının yönetimini sonsuza arbede değiştirecek. Juniper Research marifetiyle gerçekleştirilen araştırmaya bakarak, blockchain temelli sigorta tazminat başvurularında 2024 yılında global kendisine 10 bilyon doların üstünde artırım sağlaması bekleniyor. Bu misil 2021 yılın 1,1 milyar dolar seviyesindeydi.

Mali hizmetlerde blockchain teknolojisinin sağladığı faydaların incelendiği raporda, sigorta sektörünün mecmu süreçlerinde blockchain kullanımının tasarruf ettireceği söylendi. Bu kapsam özellikle bile ABD gibi sigorta poliçesi satışlarının faziletkâr miktarda olduğu ülkelerde önem taşıyor. Insurance Business’ın haberine göre Juniper Research, prim ödemeleri ve yönetiminde, 2021 ve 2014 yılları beyninde blockchain kullanımının sağladığı tasarrufta sert tıpkısı yükseliş bekliyor.

Bu yıllar beyninde sağlanacak tasarruf ise 2024 yılında global namına gerçekleşen maliyet tasarrufu miktarının yarısından fazlasını oluşturacak. Araştırmacılar keyif sigortasının, maliyet tasarrufunun arz özen gelgelli olacağı alanlardan biri olduğunu söyledi. Bunun nedeni ise sektörün temel tüketiminin yüksek miktarda olması ve blockchain teknolojisinin yurt süreçleri güçlendirebilme potansiyeli.

finansgundem.com‘un derlediği bilgilere göre raporda sağlık sigortası amacıyla büyük bir alım satım olan ESIR’de blockchain üzerinden yapılan tazminat başvurularının ve işlemlerinin 2021’deki 2 milyondan, 2024’te 24 milyona yükselmesi beklendiği açıklandı. Araştırmanın yazarı Susannah Hampton, sigorta şirketlerinin süreçlerini modernize ika üstüne gönülsüz olduğunu söyledi. Fakat buna karşın blockchain teknolojisinin sağladığı faydaların, ahit içre bu çözümlerin benimsenmesini sağlayacağını da tabir etti.

Açıklamasında, “sigorta şirketleri blockchain teknolojisinin kullanımının önündeki engelleri yatırımlar ve işbirliği anlaşmalarıyla çözebilir” dedi. Hampton, “geçerli gelişigüzel blockchain çözümü, var olan sistemlerle entegre hale getirilmeli” ifadesini kullandı.

Hastanelerdeki Kovid-19 imtihan kuyrukları uzuyor!

 

Dev banka başlangıç maaşını 110 bin dolara yükseltti

 

Polonya’de siber saldırış alarmı verildi

 

Share: