Bitcoin’in geleceğini FED belirleyecek

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

2000’lerin evvel dönemlerinde bilgisayar sistemlerinin envestisman alanını tamamen değiştireceği kesinleşti. Borsalar ve envestisman platformları bilim ve erişilebilirlik üstüne teknolojik verimlilik yarışına girdi. Bunun peşi sıra araba öğrenimi envestisman stratejilerini ototmasyon sistemleriyle düzen ve müşavirlik hizmeti üstüne giderek yaygınlaşıyor. Bu algoritmalar bedel hareketlerini aritmetik etmede, dangadak değişimlere cevap vermede ve envestisman işlemlerini kendiliğinden olarak pratikte kullanılıyor.

Forbes’un haberine bakarak az daha anlık bilgelik paylaşımının yapıldığı bu dönemde bir nice hedge görüntü yatırımcı algısını ölçmek için haberleri izleme ika, nakit akışını yönetme evet birlikte ortalık yetkinliği alanında bileşimli zeka teknolojisinden destek alıyor. Dağıtık defter teknolojisinin (DLT) ve blockchain sistemlerinin ilerlemesi ise toptan finansta kullanılmamış ayrımsız değiş dalgası getirdi. Dalan bankalarının resmi para birimleriyle rekabet fail ve almaşık bir parasal dizge sunmayı hedefleyen geçmiş DLT ise Bitcoin oldu.

Bunun arkası sıra Ethereum gibi daha karmaşa blockchain sistemleri merkeziyetsizleştirilmiş mal (DeFi) uygulamalarına imkan tanımaya ve bugünün ticari bankaları ve geleneksel finans kurumlarıyla rekabet etmeye başladı. Merkezi bilgi tabanları karşısında, erişime berrak olan blockchain sistemleri mali aktivite verilerine erişimi kategorik ağıl getiriyor. Bu veriler daha sonradan çalışkan yatırım stratejileri oluşturmada kullanılıyor.

Rebellion Research CEO’akarsu Alexander Fleiss, “fonlar mütenevvi sektörlerin hareketlerini cins zamanlı namına izleyebiliyor” dedi. Devamında, “fonlar bilgi sahibi görünmek için para ödüyor ve blockchain mütemmim ya birlikte topluluk davranışı üstüne ilenme noktalarını usa vurma olarak bildirebiliyor” ifadesini kullandı. Fakat blockchain canlı envestisman alanını sadece vukuf konusunda dönüştürmüyor. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre yıldızlı kaynaklı protokoller namına tasarlanan DeFi uygulamaları, kullanılmamış mahsulat ve fonlar üzere de imkanlar oluşturuyor. Birçok merkeziyetsiz aplikasyon sermayeyi akışkanlık havuzlarıyla aynı araya getirerek benzeri çevre yapıcı rolu oynuyor.

Likidite sağlayıcılar, fonları bir kontratla bağlıyor ve bu şekilde bununla ilgili ücretlerden dirimlik elde ediyor. Resülmal sağlayıcılar ve kullanıcılara dağıtılan token’lar ise sermayeyi rakip protokollerden kendine örtmek üzere kullanılıyor ve bu şekilde sermayenin sistemde kalması gerekiyor. Bire Bir zamanda katılımcılar aplikasyon içerisinde saraka sahibi oluyor. DeFi ekosistemi anbean karambol ayrımsız çözme alırken ve resülmal çekerken, piyasalar da birbiriyle elan münasebetli duruma geliyor.

Bu nedenle mail zamanda DeFi alanında bile anadan görme finansta görülen trendlerin benzerlerini görebiliriz. Ekonomist Alexander M. Ineichen 2006 yılında kaleme aldığı kitabında, “piyasalar giderek daha faal aynı ayla gelirken, mevcut eksiksiz riziko yönetimi araçlarını kullanmaksızın repo vira etmek zorlaşacak” dedi.

Unicredit’deri işten emisyon hazırlığı

 

Goldman Sachs: BENDE’dahi istihdam krizi ciddileşebilir

 

Sinema devi AMC Shiba’yı kabul edecek

 

Share: