Bitcoin ile ödeme kabul eden şirketler

Seçme hangi kadar fiyatlarındaki ekstrem dalgalanmalar dolayısıyla günlük harcamalarda başlamak ciddi olsa dahi bundan sonra daha fazla iştirak kripto paralarla ödeme yapılmasına imkan sağlıyor.

Uygulayım Bilimi şirketlerinden havayollarına tıpkısı haddinden fazla firma müşterilerinin saklı yazı paraları resmi ayrımsız ödeme yöntemi kendisine kullanmasına izin veriyor.

İşte kripto paraları kabul eden genişlik büyük ve yeryüzü çok tanıdık şirketlerden bazıları:

Mastercard

Mastercard paydaşlarına öz zehir üstünde saklı yazı paralarla alım satım yapabilmelerine evet de ağı sayısal cüzdan kadar kullanarak hıfız yapabileceklerini duyurdu. Iştirak ayrıca şirketlerin ilişkin müşterilerine hediye olarak benek yerine saklı yazı mal verilmesinin de önünü açtı.

Böylelikle kullanıcılar yaptıkları istihlak karşılığında ödüllerini kripto mal cinsinden alabilecek. Güven kartı devi bunu sağlayabilmek üzere New York merkezli dijital sağlık platformu Bakkt Holdings ile işbirliğine gitti.

Pavilion Hotels & Resorts

Hong Kong merkezli Pavilion Hotels & Resorts Grubu sayısal paralarla ödeme akseptans fail önce uluslararası otel zinciri oldu.

Amsterdam, Madrid, Lizbon, Roma, Bali ve Puket kadar destinasyonlarda işletmeleri olan kadro ödeme platformu Coindirect ile kurduğu işbirliği ile Bitcoin ve Etherum’un bile olduğu kestirmece 40 ayrımlı saklı yazı servet cinsinden ödemeyi kabul etmeye başladı.

AXA Insurance

Sigortacılık devi AXA Insurance april ayından itibaren İsviçre’deki müşterilerine Bitcoin’le ifa etme imkanı tanımaya başladı.

Şirket bu kararı 2019 yılında yaptırdığı tıpkısı soruşturma sonucunda yaşları 18 ile 55 yaş arasındaki katılımcıların üçte birinin saklı yazı paralara yatırım yaptığını ya üstelik yapmayı düşündüğünü söylemesinin peşi sıra aldı.

Müşteriler yaşam güvencesi dışındaki prim ödemelerini İsviçre Frankı’na çeviren saklı yazı borsası Bitcoin Suisse üzerinden yapabiliyor.

Bitcoin gene düşebilir!

 

Bitcoin’in düşüşünü Ahali Salvador fırsata çevirdi

 

Bitcoin 10.000 dolara düşebilir iddiası

 

Share: