Bitcoin gene düşebilir!

Bitcoin (BTC) eşit düşünün peşi sıra gerçekleşen dip satın alımlarıyla 5 Aralık’ta yeniden 50 bin dolar seviyesine yaklaştı.

                   BTC/USD saatlik kandil grafiği. Hakikat: TradingView

Bitcoin Bitstamp’ta konsolidasyondan geçmiş 49.777 dolar’a yükselirken daha az kokot bire bir BTC/USD gözlendi.

Bitcoin, Cumartesi haset 41.900 dolara düşmesine rağmen, kaldıraçlı piyasalardaki görülen balaban hareketlenme sonrası esasen yükselmeye başladı

Ancak bazılarına göre, detaylı dönemli bu düşük seviyenin devam etmemesi için bir nice neden var.

Moskovski Capital’in CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin ile ait yaptığı yorumun bire bir bölümünde, “Bire Bir kere daha dalıyoruz. Düşüntülü şike satçılar kaybettikçe ve daha fazla satıyor. Fakat bu de mucizevi ayrımsız şekilde satın alınıyor.

“Bunaltıcı aynı toparlanma”

Bu aheste yücelme yeniden ulaşılacak önemli destek seviyeleri sıkıntısı çekmiyor: 50 bin ve 53 bin doların çabucacık vücut ve esbak tamam zamanların arz efdal seviyeleri bu bindi bölgeleri. Bu bölgeler aynı zamanda BTC’nin 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştığı bindi noktaları namına ilgi çekiyor.

Trader ve analist Rekt Capital, 200 günlük üstel çalışkan ortalamayı (EMA) göz uğrunda bulundurarak, ağustos ayından bu yana tutulan ancak cumartesi günkü düşüşte kırılan bindi bölgesinin beklenir tıpkısı direnç olduğunu söyledi.

TC/USD, 42 bin doları en üst eylül ayının sonlarında görmüştü. Rekt Capital, BTC/USD’deki bu süpürme hareketinin, geçmişteki düşüşlere kıyasla o kadar da büyük olmadığını belirtti.

“BTC’nin yüzde 84,5 ayar kaybettiği kocaoğlan piyasasından kurtuldunuz. Mart 2020’deki yüzde 63’lük BTC düşüşünden kurtuldunuz. Mayıs 2021’deki yüzde 53’lük çöküşünden kurtuldunuz. Bu çöküşten bile salim çıkacaksınız.” diyerek ekledi.

Bu büyüklüğünde akışkanlık ehliyetli değil mi?

Müştak piyasalarına bakıldığında, fonlama oranlarının aksi yada nötr olduğu görülüyor. Biraz dönem öncesi ile kıyaslandığında, zahir tıpkısı farkın olduğu görülüyor.

Kaldıraçlı işlemlerdeki beis durumları, vadeli işlemlerdeki peyda pozisyonların balaban aynı bölümünü sildi. Ayrıca 2,5 milyar dolardan daha aşkın saklı yazı likit edildi.

Bitcoin bu haftaki kapanışla, ekim ayının esasen bu yana en düşük seviyesini gördü.

Bitcoin’in düşüşünü El Salvador fırsata çevirdi

 

Bitcoin 10.000 dolara düşebilir iddiası

 

Bitcoin’den sabır testi

 

Share: