Bitcoin fiyatında 43 bin dolar tedirginliği

Bitcoin (BTC), tekmil zamanların sunma faziletli değerini elde etmesinin ardından yüzde 40’a mümasil derece kaybetmişti. Şimdilerde ise toparlanma sürecine girmiş görünüyor.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView üzerinden alınan verilere bakarak Bitcoin, 42.000 dolar civarında konsolide olmaya çalışıyor. Arz büyük saklı yazı dünyalık birimi 40.000 dolar seviyesini bindi adına belirledikten sonra ufki seyre önceki durumda.

Zir yönlü eğimleri azalmaya başlayan hareketli ortalamalar (MA) ve itidalli bölgenin serian altındaki göreceli sakil endeksi (RSI) değeri, son teşrin ayından bu yana avantajlı durumdaki ayıların üstünlüklerini yitirmeye başladıklarına bel ediyor.

BTC/USD – Bitcoin beceri çözümleme

Boğalar, serencam biraz gündür Bitcoin’i 20 günce üstel canlı ortalamanın (44.231 dolar) üzerine fehmetmek üzere savaş ediyor, fakat elan başarılı olamadılar. Mavera yandan 40.000 dolar civarındaki tüvana bindi, boğaların gelişigüzel düşüşte gelgel yaptığını gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın üstüne çıkarır ve günce kapanış elde ederse trendde başkalık yaşanabileceğine dair önce işaretler ortaya çıkma. BTC/USDT paritesi elan sonra ayıların sert bire bir dayanım gösterebileceği 50 günce gösterişsiz etken ortalamaya (47.691 dolar) yükselebilir. Bu direncin üzerinde tıpkı kırılım ve kapanış, 52.088 dolara akıllıcasına yükseliş rallisinin yolunu açabilir.

İlgili: Bitcoin boğası: Eksiksiz Amerikalıların üçte biri Bitcoin algı

Bu varsayımın bilakis, değer 20 günce EMA’nın üstüne çıkamazsa, piyasa duyarlılığının menfi kalacağını ve yatırımcıların rallilerde koca yaptığı ortaya çıkacak. Ayılar henüz sonraları fiyatı, kritik bindi olan 39.600 doların altına uğratmak üzere hamlede bulunacaktır. Başarılı olurlarsa paritedeki düşüş trendi bitmeme edebilir.

Aşırı ürkmek sürüyor

Kripto servet piyasasındaki duyarlılığın bire bir göstergesi olan Saklı Yazı Ürkmek ve Tehlike endeksi, 22 değerine belen ediyor. “Aşırı tırsmak” yerine tanımlanan bu kur, tahminî tıpkı aydır değişmemiş durumda.

en üst 22 Ara tarihinde 45 ile “saygı” seviyesinde izlenen BTC/USD paritesi, o günden bu yana “sivri tevakki etmek” seviyesi dolaylarında ilerliyor.

Bu fen yayına hazırlandığı esnada saklı yazı mal piyasasının mecmu değeri 2,05 trilyon dolar namına hesaplanırken Bitcoin’in etraf hakimiyet oranı ise yüzdelik 39,5 civarındaydı.

Saklı Yazı ödemelerde Bitcoin’in popülerliği azalıyor

 

Bankaların belgisiz Bitcoin tahminleri

 

Share: