Binance mal çekimini durdurdu

Toplumsal iletişim araçları devi Facebook, perşembe akşamı adını değiştirmekle kalmadı imdi hoppadak tıpkısı içtimai iletişim araçları devi olmadığını dahi yekpare dünyaya duyurdu.

Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulamalarını bünyesinde barındıran Facebook Inc.’ninadını ‘Meta’ yerine değiştirdi. Facebook Kurucusu Markka Zuckerberg, “Facebook şirketi daha çok tıpkısı metaverse şirketi” dedi.

Facebook’un esas dünyayı artırılmış ve sanal gerçeklikle birleştirerek oluşturacağı bu yeni ‘evreni’ hareket modelinin merkezine alması blokzincir üzerinde analog teknolojiler üzerinde müteharrik platformların saklı yazı paralarında kaba yükselişlere yol açtı.

Bu yükselişlerden arz dikkat çekeni Decentraland ‘evreninin’ parası olan MANA’bile yaşandı. Zuckerberg’in açıklaması öncesi 0.85 dolar civarında seyreden ANLAM zaman itibarıyla 3.51 dolara yükseldi. Yani kısaca 3 günde yatırımcısına yüzde 313 kazandırdı.

Habertürk gazetesi’nden Esaslı Karahan’ın haberine bakarak; MAZMUN sonunda 6.4 bilyon dolarlık piyasa değeriyle en balaban 35. saklı yazı servet konumuna yükseldi. DEME son 24 saatte 32 milyar dolarlık işlem hacmiyle Ethereum’un işlem hacmini az daha 2’ye katladı.

3 boyutlu tıpkı sanal temel dünyası olan Decentraland, 2015 yılında Ethereum blokzinciri evvel oluşturulduğunda iki boyutlu yerine tasarlanmıştı. Ahit zarfında yatırımcı ve kullanıcı sayısının artmasıyla bu mevhum acun her an elan realist benzeri hale gelmeye başladı.

Decentraland’birlikte sanal namına toprak alınıp satılabiliyor. Bunun birlikte bahis konusu evrende firmalar dükkan ve mümessillik açabiliyor. Söz Gelişi arsıulusal müzayede evi Sotheby’s haziran ayında umumi merkezinin ayrımsız benzerini Decentraland’birlikte açarak dijital görüşme galerisi oluşturdu.

New York merkezli sayısal gayrimenkul yatırım firması Republic Realm birlikte Decentraland’üstelik 913 bin dolara 259 parsel satın aldı. Firma bu bölgeyi Matajuku isimli ayrımsız mevhum ahzüita caddesine dönüştüreceğini açıkladı.

Decentraland’birlikte rastgele türlü mevhum hizmet ve ‘mal’ alınıp satılabiliyor. Tamlık bu işlemlerde MANA kullanılıyor. Metaverse’e bandaj arttıkça bu paraya da ilginin artacağına yönelik ümit çabuk tıpkısı değer artışına öğün açtı. Platformda toprak fiyatları tamamen DEME üzerinden belirlendiği için parsel fiyatları birlikte MAN ile benzeri oranda yükseldi.

Decentraland evreninde arazilerin fiyatı gerçek dünyadaki üzere çevresinin gelişimi ve hangi kadar merkezi olduğuna göre değişiyor.

Teferruatlı müddet bu platforma şüpheyle yaklaşılsa üstelik Facebook’un açıklamasının ardından yatırımcılar şu zaman üzere yeni ‘evrenlere’ alın daha berrak görüşlü kuzuluk gelmişe benziyor.

Share: