BES’e girene eş alımı amacıyla bindi geliyor

Ferdî Tekaütlük Sistemi’ni (BES) isteklendirme edecek yeni tıpkısı aplikasyon daha halata geçirilmek isteniyor.
Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) Genel Kurul’unda mütekellim Sigorta ve Hususi Tekaütlük Düzenleme ve Fal Kurumu (SEDDK) Başkan Vekili Yüksek Ersoy şu anda bankalarda kâin göz cesaret hesabının BES’in içine alınması amacıyla çalıştıklarını söyledi. Sonunda ev kabul etmek isteyenler peşinat ve karı parasını BES’te biriktirecek. Heybet da BES’e verilen teşviki aile alacaklar için da verecek. Edinilen bilgilere göre 3 ayrı formül üstünde çalışılıyor. Vatandaşlar BES’e girerken öncesinden basamak alacağını bildirme edecek ve teşvikle da artağan birikimler sonucunda göz almak zorunda birlikte olacak.
Haberturk’ten Merhamet Doğru’ın haberine göre, konut hesabı şu anda bankalarda bulunuyor. Fakat bankaların yeterince bu konuya eğilmedikleri ifade ediliyor. Kâin göz hesabında fehamet katkısının hesaplanmasında, bölük kazanma tarihindeki birikim esas alınıyor. Yer beş altı 3 yıl bankada para biriktirmek gerekiyor. Izzet Katkısı 36 ila 47 kamer mülk biriktiren amacıyla, hesaptaki repertuvar tutarının yüzdelik 15’i. oluyor. Ancak, ödenecek cirim 36.768,49 Türk Lirasını geçemez. 48 ila 59 kamer olanlar içinse hesaptaki birikim tutarının yüzdelik 18’i motivasyon veriliyor. Ancak, ödenecek cirim 39.596,84 Türk Lirasını geçemiyor. 60 ay ve üst olanlar için, hesaptaki deneyim tutarının yüzde 20’si heveslendirme alınıyor. Ancak bu halde üstelik ödenecek tutar 42.425,18 Türk Lirasını geçemiyor.

Yüksek Ersoy toplantıda ayrıca önümüzdeki dönemde kalın sigortası, elektrikli motosiklet ve kişi bazlı sigorta üzerine çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.

Gündelikçiler amacıyla sigorta bittabi olmalı?

 

KDV indirimiyle hane fiyatları düşüyor!

 

Share: