Benzinli araçlar liderliği bırakmıyor

Trafik sigortası tazminat ödemelerine standart geldi. Esas Mahkemesi’nin Karayolları Gidiş Geliş Kanunu’nun 2 maddesini halel etmesi nedeniyle mahkeme kararlarına bırakılan bedeni yaralanma ve ölümlerde ödenen tazminatlar benzeri standarda bağlandı. Gidiş Geliş sigortası tazminat ödemelerine standart getiren aranjman Divan Umumi Kurulu’nda kabul edildi. Sonunda tazminatlar oluşturulacak ölçün tabloya bakarak ödenecek. Önceki hafta husye yasadan akıbet anda çıkarılan gidiş geliş sigortası tazminat ödemelerini düzenleyen kanun teklifi Hak Komisyonu’na baştan görüşülmek için izansız gönderilmişti. Öneri serencam olarak Türe Komisyonu’ndan Umumi Kurul’a gönderilmişti.

Rahim Ak’ın haberine göre; kanun tasarısı hazırlanırken kuralları standart olan, kalın karar, matematiğe müstenit öngörülebilir benzeri sigorta ortamı arzu ediliyordu. Kırtasiyecilik tarafında herhangi bir duraksamaya ve kuşkuya kayran vermeyecek şekilde belirgin, net, anlaşılır, uygulanabilir ve nesnel, keyfi uygulamalara cebin apotr önlem içeren ve sonunda hukuki güvenliğin sağlanmasına koruyucu olacak benzeri yasal düzenleme yapılması temel uğur haline mevrut durumdaydı. Bu konuda sigorta şirketlerinin birincil görevi tazminatların ödenmesi. Sigortacılar birlikte tıpkısı an evvel tazminatları ödemekten yana olduklarını belirtiyorlardı.

kanun tasarısı neleri içeriyor? Standartların ve kriterlerin net olmaması dolayısıyla zamanında yaşanan sorunlardan ders çıkartılarak bu sorunların benzeri elan yaşanmaması isteniyor.Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Aranjman ve Fal Kurumu’nun (SEDDK) öncülüğünde hazırlanan kanun keyfilik arzu etmiyor. Türkiye gerçeklerini yansıtan ulusal hayat tabloları, Türkiye’deki soylu erki gelişmelere bakarak güncellenen indirim oranları kullanılmasını ve tazminat ödeme usul ve esaslarının çerçevesinin Kanunda belirlenmesi kâm ediliyor. Standartlar ve şeffaflık olsun; kişilerin, şirketlerin, aracıların bilirkişilerin takdirinde ayrımsız şey kalmasın, hesaplamalar kişiden kişiye değişmesin isteniyor. Esas Mahkemesi Kararı dikkate alınarak kanunilik ölçütü kapsamında inanca dışında küsurat hallere ilgilendiren düzenlemelerin 2918 çevrilmiş Kanuna eklenmesi murat ediliyor.

Gidiş Geliş sigortası fiyatları il yer belirlendi! İşte haziran tarifeleri…

 

Gidiş Geliş sigortasında vuzuhsuzluk ortadan kalkacak bakir ıslah ati

 

Gidiş Geliş sigortasında ‘skor’ uygulaması

 

Share: