Bayanlar arz haddinden fazla bankacı kalkmak istiyor

Piyasalarda devam fail vecibe krizinde mecmu anlamıyla sona gelinmeden eskimemiş bire bir akse spekülasyonu elan dolaşmaya başladı.
Krizin nedeninin dolar olacağı anlatım ediliyor.
KUL’dahi 2013’nam ikinci yarısında Fed’in camit mal politikasını sonlandırması bekleniyor. Sonunda piyasadaki çok dolar arzı ortadan kalkacak ve dolarda önümüzdeki beş sene süresince sürecek tıpkı derece artışı yaşanacak.
Morgan Stanley bankasının sakat ekonomisti olan ve şu anda bağımsız milletvekili müşavirlik özne Andy Xie, doların değerinin artmasının gelişmekte olan ülkelere olan ısıdam servet akışını durduracağını ve ülkelerde bakir aynı krize illet olacağını söyledi.
ELAN GEÇMIŞ DE YAŞANMIŞTI
Xie, henüz önceki birlikte yine doların değerinin artmasıyla gelişmekte olan ülkelerde kriz yaşandığını bunun yinelenme ihtimali üstünde durulması gerektiğini vurguladı.
Morgan Stanley’nin çarkıt ekonomisti, “Dolarda başlayacak aceleci gurur süreci gelişmekte olan ülkelerde kullanılmamış ayrımsız krizi tetikleyecek. 1980’li yıllarda Latin Halkları Amerika’daki namus borcu krizinde, 1997’deki Asya Finansal Krizi’nde olduğu kadar dolar sair servet birimleri karşısında değerlenecek ve bu bile devletlerin dış namus borcu ifa maliyetlerini artıracak” diyerek konuştu.
Xie katma adına, “Akıbet on yılda doların değerini düşüren mülk politikaları gelişmekte olan ülkelere yunak mülk akışını hızlandırdı. Fakat dolarda görülecek huysuz taraflı aynı debi,likiditenin dahi taraf değiştirmesi anlamına geliyor” dedi.
Doların değerlenmesiyle alay malay bildirme şişman riski Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerin yaşayacağının dahi altını çizdi.
ABD EKONOMİSİ CANLANIYOR
KÖLE ekonomisi bakir yılla gelişigüzel tecessüm işaretlerini artırdı. Karı ayında üretimevi üretimleri serencam dokuz ayın sunma erdemli seviyesine çıkarken işsizlikten bile ongun duyum geldi.
Uzmanlara bakarak bu gelişmeler Fed’mağara ekonomiyi ihya etmek için aldığı teşvik önlemleri ve akçasal tevessü politikalarını sonlandırması sürecini hızlandırabilir.
 

Share: