Bakan Varank’tan ÖTV zammı açıklaması!

Dünyanın bildirme birinci sınıf makine markalarından biri olarak tanıdık BMW’nin yeni modelinde çıkan arıza kullanıcılarını mağdur ediyor.  Aynı buçuk yıl geçmiş satın alınan BMW marka araba tekraren dizel araba yakıtına katkı için beğenilen adblue hatası verince Borusan Avcılar Servisi tarafından bakıma alınıyor. Aracın egzozuna bir kıvılcım takıldıktan bilahare ‘Bire Bir daha bu hatayı vermeyecek” deniliyor, ancak gücük tıpkısı müddet sonraları araç bir hatayı veriyor. Tekrar servise alınan şalter amacıyla servis yetkilileri, “Sensörlerde yazık varmış düzelttik” tıpkı daha bu hatayı vermeyecek” diye niteleyerek uzlaştırıcı müşteriye doğrulama ediyor.

Gelişigüzel 10 bin kilometrede yani rutin bakım döneminde doldurulması müstelzim adblue 3-4 bin kilometrede bitince BMW müşterisi bu posta yolda kalıyor, vesile stop ediyor ve çalışmıyor.  BMW Avcılar Servisi uzlaştırıcı tekrar bakıma alıyor ve aradan beş altı ahit geçtikten sonra müşteriyi arayan servis yetkilisi, “Biz lazım testleri ve bakımları yaptık ayrımsız günah bulamadık, benzeri bile Alman ekibe göstereceğiz, size bile ikame kurgu ayarlayacağız” diyor.

ULAŞILAMAYAN TELEFON!

Aradan günler geçtikten sonraları BMW sahibi bilgelik kabul etmek amacıyla aradığı servis telefonundan kimseye ulaşamıyor. Telefonun yıldız tuşuna basarak daha sonra aranması üzere perese bıraksa birlikte servis yetkililere aramıyor. Ertesi gün BMW servis yetilileri marifetiyle aranan müşteriye şu sorular yöneltiliyor: “Bu ara bulucu teferruatlı yolda, faziletkâr devirde mi kullandınız, yordam yaptınız mı?” Mağdur BMW sahibi “Ince yola da gittim, efdal devirle da kullandım, süratte yaptım. Bu ara bulucu alırken kimesne bana ayrıntılı yola gitme, hız etme demedi” diye niteleyerek reaksiyon gösteriyor. Servis yetkilisi, “Bunu satıştaki arkadaşlar bilemez” diyerek satıştaki arkadaşlarının bilgisiz olduğunu bildirme ediyor.

YAŞANANLAR İMAJ ZEDELİYOR

Evvel hiçbir günah bulamadıklarını belirten BMW servis yetkilisi 6 dönüş sonradan hatayı bulduklarını ve kıvılcım değişikliği yapılacağını belirtiyor. Müşterinin, “Ayrım ne zaman yapılır aracımı ne ahit konfirmasyon edeceksiniz?” sorusuna servis yetkilisi, “İçerideki arkadaşlarla konuşup anında size çağ yapacağım” diyor, ancak aradan eyyam geçmesine rağmen arayan soran olmuyor. Vesile servise girerken ikame vesile konusunda bindi olacaklarını belirten servis yetkilileri aradan 6 dolaşma geçtikten bilahare “10 günün üzerinde serviste kalan araçlara ikame şalter verebiliyoruz” diye müşteriyi oyalamaya devam ediyor. Yaşananlar ise Borusan gibi kurumsallığıyla övünen ayrımsız şirketin imajını zedeliyor.

Daha birinci sınıf henüz ruhlu ayrımsız şalter olduğu amacıyla muadillerinin çok üstünde fiyatı olan BMW’yi yeğleme ettiğini tamlayan BMW mağduru, “Alırsan BMW olursun eften püften” diyor.

Share: