Bakan Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Öğür Eskişehir İl Başkanlığında partililerle buluştu Açıklaması

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “İnşallah bugün Ukrayna’daki görüşmeler sonucunda dahi sunu kısa zamanda burada bire bir barışın sağlanması, onu üstelik Türkiye’nin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde sağlanması en nazik dileğimiz. İnşallah yer gelişmemiş zamanda bu savaş bitecek.” dedi.

AK Tümen İl Başkanlığını musahabe fail Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, 100 yıla sığacak işleri 20 yıla sığdırıp açıkgöz ayrımsız AK Fırka hükümetleri dönemi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’daki temaslarına değinen Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bakın ‘bu dünya lideri’ girmek, ‘reis’ buyurmak hakeza bire bir molekül arkadaşlar. Acun barışını temin etmek amacıyla savaşın hep aktörleriyle birebir görüşen bir tane reis Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Filhakika Cenabıhak ona keyif, uzun sermaye versin. Türkiye’ye yetmiyor, hep dünyayı yönetiyor. O yüzden hakikaten tığ Cumhurbaşkanı’mızla gurur duyuyoruz. O, Türkiye amacıyla filhakika büyük ayrımsız vesile ve bu 20 yılda ülkemiz üzere yapılanlar onun liderliğinde, onun ekibinin ortaya çıkardığı işlemler bütün acun eliyle yakından izleme edilmekte ve bugün dünyada eğer benzeri yerde barış olacaksa dünyada ayrımsız yerde bir kriz varsa Sayın Cumhurbaşkanı’mız ve Türkiye’nin görüşleri bir numara derecede dikkate alınıyor ve bu görüşler Sayın Cumhurbaşkanı’mızın iletişim gücü ve onun görüşmeleriyle bu mesail çözülmeye çalışıyor. İnşallah zaman Ukrayna’daki görüşmeler sonucunda dahi sunma gelişmemiş zamanda burada aynı barışın sağlanması, onu da Türkiye’nin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde sağlanması en büyük dileğimiz. İnşallah genişlik güdük zamanda bu çarpışma bitecek.”

“Gidiş Geliş kazaları yüzdelik 80 azaldı”

Nazır Karaismailoğlu, serencam 20 yıldır Bakanlığının 183 milyar dolarlık yatırım yaptığını aktararak, gerçekleştirilen projelerle yılda 7 bilyon saat artırım sağlandığını vurguladı.

Kısalan yollarla 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağladığını vurgulayan Karaismailoğlu, “28 bin 600 kilometreye kullanılmış olan bölünmüş yollar sebebiyle müktesep olan sakıncasız, konforlu yollar yardımıyla gidiş geliş kazaları bütün yüzdelik 80 azaldı. Seçme sene tekmil 9 bin 500 can kurtarıyoruz, bu emin, konforlu yollar sebebiyle. Daha Çok, saksı koltukta gidilen yollar keyfe dönüştü. Cümle rahatlıkla yola çıkıyor. İstediği yere bodur zamanda gidiyor.” diye niteleyerek konuştu.

Karaismailoğlu, muhalefetlerin iktidarlar kadar demokrasilerde kocaman olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

“Vatana, millete bakım önünde aykırılık iktidarları heveslendirme kırat. Bu yönde eleştirir. Vatana, millete bakım üzerine daha şişman motivasyon edici evet ama maalesef ülkemizde tek hal üretmeyen tek düşünüm üretmeyen tıpkı mugayeret ve yalanlarıyla dedikodularıyla maatteessüf yapılan hizmetleri de karalamaya etkin aynı muhalefet var. Bu bile bizim kaderimiz. Buna da katlanacağız amma tek antlaşma çalışmamızdan, vatanımıza, milletimize çalışmamızdan ödün vermeden hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Demir yollarına sonuç yıllarda önem verdiklerini vurgulayan Icra Vekili Karaismailoğlu, demir yolu sektörünün haddinden fazla koca ve faziletli uygulayım bilimi mucip tıpkı hisse senedi olduğunu kaydetti.

Yerli ve milli teknolojiyle demir yolu yatırımlarının devam edeceğini belirten Karaismailoğlu, şunları aktardı:

“Biliyorsunuz ülkemiz çabuk trenle daha kullanılmamış tanıştı. Eskişehir üstelik bunun tamlık ortasında ve yeryüzü gani şekilde, arz çok şekilde Eskişehir’i kullanıyor çipo yolumuz. İnşallah buradaki bu nitelikli, sakıncasız, demir hat keyfine nasıl Eskişehir’i yaşatmışsak, 2053 planlarımızda birlikte bu konforu, bu güvenliği Türkiye’nin 52 şehrine birlikte 2053 yılına büyüklüğünde yaşatacağız. Şu anda yekpare 4 bin 500 kilometrelik demir yolu hattında şu an imal çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki 2 yılın sonunda Gaziantep’ten trene binen aynı vatandaşımıza akıcı yerine çipo vasıtasıyla Konya, Ankara, Eskişehir’den İstanbul’a üste oradan Edirne Kapıkule’den Avrupa’ya kadar gezi ika imkanı sağlayacağız. Bu yolda birlikte heybetli çalışmalarımız var, çalışmalarımız bitmeme ediyor. demir yolu, karbon emisyonunun sıfırlanması, karbon ruhsuz anlaşmalarımız doğrultusunda yeryüzü eke yatırımlarımızdan tıpkısı tanesi. Alelhusus müstehase yakıtlı türevlerinden alarga etmek amacıyla birlikte demir hat yatırımlarımıza önem veriyoruz. Geri Hizmet maliyetlerin azaltılması üzere bile demir yolları çokça kocaman. Limanların OSB’lerin çipo yollarına bağlanması bunlar önceliklerimiz beyninde olan arz büyük işlerimizden ayrımsız tanesi.”

“Uzayda özlük uydusuyla katakulli edilen 10 ülkeden biri olacağız”

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin 2 uydusunun uzaya fırlatıldığını anımsatarak, yıpranmamış döl haberleşme uydusunu uzaya fırlatan ender ülkelerden biri olduğunun altını çizdi.

TÜRKSAT 6A uydusunun Ankara’üstelik istihsal süreçlerinin devam ettiğini anlatan Karaismailoğlu, “2023 yılı TÜRKSAT 6A amacıyla uzaya fırlattığımızda uzayda kişi uydusuyla entrika edilen 10 ülkeden benzeri tanesi olacağız. Tığ diyoruz ya ‘Uzayda izi olmayanın dünyada gücü olmaz.’ Biz dahi bu doğrultuda çalışmalarımızı arttırarak bitmeme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nazır Karaismailoğlu, yatırımları sonucunda bu büyüklüğünde genişleyen, büyüyen çıpa yollarında demir hat araçları ve ekipmanlarının birlikte kocaman olduğunu belirterek, domestik, milli demir yolu ekipmanları ve araçları üretilmeye başlandığını vurguladı.

Türkiye Raylı Bütün Araçları Sanayii AŞ’nin (TÜRASAŞ) Eskişehir’deki fabrikasının kıymetli olduğuna değinen Karaismailoğlu, şöyle dedi:

“Özellikle acul trenler, metrolar, tramvaylar konusunda de makro çalışmalar var. Alelhusus Eskişehir’deki TÜLOMSAŞ fabrikamızda lokomotifler, vagonlar… Hatta bugün çokça özel ayrımsız aracın demir hat trafiğine katılması törenini yaptık. Dünyadaki ender araçlardan ayrımsız tanesi demir yolu coşkunluk söndürme aracı. Ağız Ağıza Eskişehir’de evcil ve milli adına üretildi ve demir hat filosuna katıldı. E-5000 Milli Elektrikli Anahat Lokomotifi’nin dahi Eskişehir’bile istihsal çalışmaları bitmeme ediyor. Gelişen, büyüyen çipo yolunun ihtiyacı olan demir hat araçları ve bunların ekipmanlarını domestik ve milli ağırlıklı kendisine üretme hedefimiz var. O hedef doğrultusunda bile bunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 2035 yılına büyüklüğünde yılına kadar yaptığımız planlamalarda demir yolu araçlarında tamlık 40 bilyon avroluk tıpkısı ilişki var Türkiye için. Bunun dış satım kısmını dahi katarsanız bu çokça daha büyüyecektir. Eskişehir’deki üretimlik da bizim amacıyla olmazsa olmazdır. Bu fabrikamız çıktı birlikte büyüyerek Türkiye’nin çıpa yolları sektörüne kurgu üreten ve araçların ekipmanlarında tekrar hizmet onarımları eden, hem üretim hem ihracatını fail, teknolojisini geliştiren Ar-Ge merkezleriyle birlikte bura doğrusu Eskişehir TÜRASAŞ Fabrikası bizim üzere çokça eşsiz.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Eskişehir’bile yapımı devam fail kişmiri yollarının şantiyelerine uğradığını hatırlatarak, “Seyitgazi-Kırka yolu, Eskişehir’in beklediği bildirme balaban işlerden tıpkı tanesi. Onun birlikte öneminin farkındayız arkadaşlar. Tek endişeniz olmasın. Bu sene içerisinde ihalesini yapıp inşaatına başlayacağız inşallah. Oradaki kazaları birlikte ortadan kaldıracağız. Bundan tek endişeniz olmasın.” dedi.

Projeleri planlarken akıllıca mal yöntemleri tefrik etmek gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Makul mal yöntemleri seçtiğinizde bu büyüklüğünde gücük zamanda bu kadar büyük projeleri bitirip hayata kazandırıyorsunuz. Yani aynı tarafta Çanakkale Köprüsü gibi dünyanın sunu yüksek kibar ve yeryüzü faziletkâr uygulayım bilimi müstelzim ayrımsız projesini 4 sene gibi kısa tıpkı sürede bitirirken, Anadolu’dahi da bölgesi üzere sunma kıymetli işleri da aynı anda uyanık olduk. Tıpkısı tarafta Çanakkale Köprüsü, bire bir tarafta Rize Artvin Havalimanı, tıpkı tarafta Kömürhan Köprüsü… Bunları tıpkı anda bitirebiliyoruz ama bunlar bütçesel namına akıllıca mal yöntemleri seçtiğinizde bunları benzeri zamanda ve sunu bodur zamanda bitirebiliyorsunuz. Bakın Bolu Dağı Tüneli efsanesi vardı senelerce. Cemi 17 sene bitirilememiş bire bir proje.

Bakın bu anlattığım Çanakkale Köprüsü, Osmangazi Köprüsü üzere projelerin yanı sıra serencam merhale çarpık çurpuk olan tıpkısı projeyi 17 yılda bitiremeyen ayrımsız Türkiye vardı. Niye bitirilemedi? Çünkü akıllıcasına mal yöntemleri seçilmemiş, akla yatkın ve evcil müteahhitlerin olmadığı bir zaman, yabancı mühendislik çözümleriyle uğraşılan tıpkısı dolaşma, paralarımızı yatırmışız ama beyninde hareket birlikte yok amma bugüne geldiğimizde bakın bu kadar kıymetli nazik projeleri 3-4 sene kabilinden bire bir zamanda bitiren aynı mevki. Bolu Dağı Tüneli’nin sadece10 sene gecikmesinin Türkiye ekonomisine zararı birlik 400 milyon dolardır. Çanakkale Köprüsü’nün çabucak 1,5 sene er bitirmesinin Türkiye ekonomisine katkısı tamam 600 milyon ekü. Ön Gün günü Osmangazi Köprüsü’nden kül 80 bin şalter geçti. Ulaşımın önündeki hep sıkıntıları ortadan kaldırdığımız için 26 milyon aracın Türkiye genelinde rahatlıkla hareket ettiğini görüyoruz.”

“Milletimizin gönlüne kazanmak amacıyla her yolu deneyeceğiz”

Vekil Karaismailoğlu, 2023 seçimlerinin önemine değinerek, şunları bildirdi:

“Bu 20 yıldır yaptıklarımızın, bu ülkemizin kazandığı faydaları durumunda akıllıca namına örtmek, onlara ehil çıkmak ve bunların henüz iyisini fora etmek amacıyla halk birliğiyle 2023 seçimlerinde tüvana bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde atlatmamız bizim sunu yüce görevimiz. O yüzden bıkmadan, usanmadan milletimizin gönlüne fethetmek üzere seçkin yolu deneyeceğiz. Bunları bilcümle anlatacağız. Karşımızdaki beceriksizlerin dahi hangi büyüklüğünde acemi olduğunu, sıfır olduklarını de vatandaşımıza, milletimize anlatacağız. Hemen Eskişehir’birlikte değil, bunların beceriksizliklerini İstanbul’da, İzmir’de dahi görüyoruz. Maalesef bunların işle, vatandaşın derdiyle dertleri namevcut. Aynı 6’lı masada olduğu kabilinden… 6’lı masa, altındakilerle birlikte 7’li masa diyebilirsiniz. Ülkenin geleceği ve ülkenin önüne çıkabilecek sorunlarla ilişkin tek çözümleri işte ağzından duydunuz mu? Bütün dertleri özlük gelecekleri, öz ikballeri, onu konuşuyorlar.”

SELIM Öğür İl Başkanı Zihni Çalışkan bile Nazır Karaismailoğlu’nu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Programda DÜRÜST Fırka Eskişehir Mebus Nabi Avcı ve MHP İl Başkanı İsmail Candemir ile partililer amade bulundu.Share: