BA.2 varyantı korkulu hastalıklara bozukluk oluyor

Japonya’birlikte, Omikron varyantının tayin edilen ast varyantı BA.2 ile ilişik bakir bir araştırı yayımlandı.

Çalışmada, virüs varyantının ayrımsız alt türü olan BA.2’nin, değişik mutasyonlara bakarak henüz hızlı yayılabildiği, tıpkısı zamanda elan kilolu hastalıklara sebep olabileceği belirtildi.

Güneş Tacı virüs ile mücadelede geçer not araçları işsiz ağıl getirebileceği açıklayan kullanılmamış varyantın, Japonya’üstelik yapılan eskimemiş laboratuvar deneyleri ile uzun yerine incelendiği aktarıldı.

BA.2’nin Omikron gibi, aşıların yarattığı bağışıklıktan nazik ölçüde kaçtığı vurgulanan araştırmada, güçlendirici güneş tacı virüs aşısı dozunun hastalığı yüzde 74’e büyüklüğünde engellediğinin şeş çizildi.

Alt varyantın antrparantez, şu anda Omikron’a cebin geçer monoklonal antikor olan sotrovimab birlikte karışma görünmek için kâh tedavilere mukavemetli olduğu bildirildi.

Araştırı ile ilgili konuşan Ohio’daki Cleveland Clinic mikrobiyoloji kürsü başkanı Dr. Daniel Rhoads, “Bu, BA.1’den (Omikron) elan biberli bire bir virüs benzer, artık bulaşabilir ve daha kırıcı hastalığa hastalık tür” diyerek konuştu.

BA.2, otantik Kovid’e neden olan virüsle karşılaştırıldığında berenarı mutasyona düçar, Omikron’dan ise ayrımlı olan düzinelerce geniş değişikliğine eş olduğu bire bir cins yerine tanımlanıyor.

Çalışmayı yürüten Tokyo Üniversitesi’nden araştırmacı Kei Sato, bu bulguların BA.2’nin tıpkısı Omikron türü olarak akseptans edilmemesi gerektiğini ve elan yakından izlenmesi gerektiğini kanıtladığını savundu.

Sato, verdiği demeçte, “Bildiğiniz gibi BA.2’ye ‘gizli Omikron’ deniyor” derken, bunun nedeninin, PCR testlerinde Omikron’un yaptığı kabil ayrımsız S-geniş gaye hatası yerine görünmemesi olduğunun altını çizildi.

AST VARYANTIN CİDDİYETİ HAKKINDA DÜNYA VERİLERİ

BA.2 konusunda yapılan araştırmalar, madun varyantın Omikron’dan yaklaşık yüzde 30 ila 50 elan geçici olduğunu ve 74 ülkede belirleme edildiğini aktarmıştı.

ABD Hastalık Taharri ve Önleme Merkezleri, Kovid-19’lu Amerikalıların kestirmece yüzdelik 4’ünün şu anda BA.2’nin neden olduğu enfeksiyonlara ehil olduğunu tahmin ederken, yeryüzü birkaç 10 ülkede hâkim kuzuluk geldiği vurgulandı.

Dünya Esenlik Örgütü’nün haftalık epidemiyolojik raporuna göre başat olan ülkeler Bangladeş, Brunei, Çin, Danimarka, Guam, Hindistan, Karadağ, Nepal, Pakistan ve Filipinler oldu.(NTV)

ABD’de halkın yüzdelik 73’ü Omikron’a alın muafiyet kazandı

 

‘İsrail’de Omikron dalgası kırılıyor’

 

Uzmanından haddinden fazla kilolu uyarma! Omikron varyantı 2 yaş altı çocuklarda ciddi seyrediyor

 

BioNTech’in Omikron aşısı gecikecek

 

Share: