AXA’ya yatırımcı yanıltma davası idraksiz çekildi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Pennsylvania merkezli bir hususiyet şirketi ve avukatları, AXA XL’ın canip şirketi Catlin Insurance Company ile, sigorta şirketine alın açılan sav zımnında ortaya çıkan önyargıları ortadan almak üzere anlaşmaya vardı. Dodaro Matta & Cambest PC ve şirketin iki çarkıt çarkıt avukatına 2019 ve 2020 arasında altı ayrımlı ülkü açıldı. Davaları açan yatırımcılar ünsiyet şirketinin bozuk müşterileri Robert Irey ve Jonathan Freeze marifetiyle dolandırıldığını tez etti.

Hem Irey hem birlikte Freeze Alternative Energy Holdings’e (AEH) yatırım üzerine gravite yaptı. Fakat altı şikayete göre, Dodaro Matta & Cambest, Freeze’mağara 2017 yılında taşınır kıymetler yatırımı yapmasının yasaklandığını yatırımcılara bildirmedi. Insurance Business’ın haberine göre davalarda bir zamanda şirketin yatırımcıları AEH CEO’su Kevin T. Carney’mağara 2016 yılında dolandırıcılık ve düzmecilik suçlarıyla hâkimiyet giydiği üzerine bilgilendirmediği da kanıt edildi.

amma velakin çarkıt yatırımcılar yatırımlarından elde ettikleri getirileri alamadıkları üzerine de endişelerini dile getirdi. Bunun karşılığında Dodaro Matta & Cambest ve iki eski avukatı 2020’nin gücük ay ayında Catlin Insurance Company’e kendilerine açılan altı davayı kapsayacak şekilde sevgili açtı. Ünsiyet şirketi yatırımcılarından Michael Geller’ın iddiası üstünde 31 Temmuz 2019’birlikte Catlin’i uyardığını öne sürdü.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak avukatlar Geller’ın 21 Mayıs 2019 tarihinde AEH’e tıpkı tezkere göndererek şirkete envestisman ika konusundaki baskıların taşınır kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve Dodaro Matta & Cambest’mağara sorumlu tutulabileceğini söylediğini belirtti. Dava dosyalarına göre Dodaro Matta & Cambest 2017 sonbaharında AEH’i külah etmeyi bıraktı. Fakat Catlin şirketin ve avukatların davaları, Dodaro Matta & Cambest’mağara poliçesinin sona ermesinin arkası sıra açtığını iddia etti.

Buna melfuf namına, poliçe döneminde davalara bahis olabilece temas iddianın da bulunmadığını söyledi. Law360 izah üzere Catlin, Dodaro Matta & Cambest ve iki avukata ulaştı fakat taraflardan anlaşmaya yönelik açıklama gelmedi.

Güvence BBVA’dan tüzel müşterilerine kolayca

 

Jeffrey Epstein’e tavassut yapmakla suçlanan Ghislaine Maxwell’mağara davası başlıyor

 

O firmanın ürünlerinde benzin tespit edildi: Düşüncesiz çağırılıyor

 

Share: