AXA’nın 167 milyon euroluk satışı tamamlandı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Fransız sigorta grubu AXA, şirketin Yunaninsan’daki hanay, dünyalık ve kaymakamlık sigortası işletmelerinin İtalyan sigorta devi Generali’ye satışından 167 milyon euro kazandı.

İlk olarak güzeşte Meyan ayında duyurulan koca anlaşması içerisinde bulunduğumuz kamer itibariyle gerçekleşti. AXA Sigorta’nın Yunanistan’daki taraf kuruluşunun satışı için Generali, Alpha Bank ile 20 yıllık hususi dağıtım anlaşmasına başlayacak. Antant Generali’nin vezneci sigortacılığı kanalında evolüsyon hedeflerini üstelik destekliyor.

Insurancebusiness’ın haberine göre, AXA işlemleriyle ilişkin açıklamada Generali’nin Uluslararası Kafa Yöneticisi Jaime Achústegui Melgarejo şu ifadelere vadi verdi: “Bu mübayaa işlemi Generali’nin Avrupa’daki önderlik pozisyonunu takviye stratejisiyle tıpkı yönde gidiyor. Servet ve kaza sigortası alanında üçe girerek ve keyif sigortası alanındaki güçlenerek, Yunanistan’daki sigortacılık piyasasında önderlik rolümüzü güvenceye aldık.”

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Generali’nin Yunanistan’daki sigorta kuruluşları CEO Panos Dimitriou marifetiyle yönetilecek.

Melgarejo açıklamasında, “Alpha Bank ile yapılan özel teferruatlı vadeli katılma, Generali’nin şümullü eser portföyüne her zamankinden daha aşkın müşterinin erişebilmesini sağlamak üzere serbest tevzi ağımızla birleştirilecek. 300’den aşkın şubeden oluşan benzeri ağ tarafından Yunanistan’daki 3,1 milyon müşteriye ulaşım sağlanacak” ifadelerine kayran verdi.

AXA o alanda artık sigorta ödemesi yapmayacak

 

Avrupa’nın sigorta teknolojisi başlama-up’ı

Moody’s ECB’yi uyardı: Sürdürülemez

 

Share: