AXA o pazardan çekiliyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Fransa merkezli global sigorta devi AXA Koy Bölgesi’nde düzlük alan AXA Gulf, AXA Cooperative Insurance Company ve AXA Green Crescent Insurance Company’deki hisseleri üstelik dahil oluşmak için Koy Bölgesi’ndeki operasyonlarını, 269 milyon dolarlık benzeri anlaşmayla Gulf Insurance Group’a (GIG) satacak.

Resmi makamların onayına tabi olacak anlaşmanın 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Anlaşmanın tıpkı parçası namına, bölgenin önde mevrut şirketlerinden Yusuf Bin Ahmed Kanoo (YBA Kanoo) de AXA Gulf ve AXA Cooperative Insurance Company’deki hisselerini satacak.

Insurance Business’ın haberine göre, GIG, Koy Bölgesi’ndeki sunu balaban sigorta gruplarından bir tanesi ve Kanadalı mali hizmetler devi Fairfax ile Ortadoğu ana ortaklık KIPCO yoluyla destekleniyor.

AXA CEO’su Thomas Buberl, “bu konvansiyon AXA’nın devam fail sadeleşme yolculuğunun ayrımsız apayrı adımı” dedi. Açıklamasının devamında,

“eminiz ki AXA’nın Körfez Bölgesi’ndeki operasyonları GIG’mağara bölgedeki liderliğinin ve ölçeğinin faydasını görecek ve nema ve mükemmel almaç hizmeti arz konusundaki odağını sürdürecek.

Dalavere ekiplerine ve Körfez Bölgesi’ndeki operasyonlarımızın birlik çalışanlarına, yıllar süresince verdikleri katkılardan yağlık teşekkür ediyorum ve gelecekte başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

HSBC hisseleri dipten döndü

 

Şekil bankaları itimat programlarını illet genişletiyor?

 

Pfizer/ BioNTech’mağara ürettiği aşının İngiltere’ye sevkiyatı başladı

 

Share: