AXA Fransa’nın Kovid yükünden firar teklifi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Geçtiğimiz çevrim dev sigorta şirketi AXA, Fransa’daki 15 bin restoran müşterisi için 300 milyon euroluk tıpkı itilaf teklifi açıkladı. Sigorta şirketi ‘standart poliçe’ sahibi işletmelerin aksiyon kesintileri nedeniyle doğan kayıplarını bu anlaşma üzerinden karşılamayı hedefliyor.

Reinsurancene News’mağara haberine göre, Moody’s Analisti Benjamin Serra, AXA Fransa’nın bu teklifiyle restoranlardaki Kovid-19 kayıplarının finansal yüküyle ilgili belirsizliği azaltacağını söylüyor. bahis konusu restoranlar hasarsız gelişim kesintilerini kapsayan poliçe sahipleri olduklarından aynı süredir sigorta şirketinden tazminat ödemesi bekliyordu.

AXA bu uyum teklifinin geçerli olacağı sigorta sözleşmelerinin esasta yönetsel kapatma uygulamalarını kapsamadığını belirtiyor. Ancak sigorta şirketi müşterilerinin Kovid-19 nedeniyle maruz kaldıkları kısıtlamalar ve iş kesintisi maliyetlerini izansız kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla fon sağlamayı teklif ettiğini açıkladı.

Inikat teklifine ilişik Moody’s Analisti Serra, “AXA vasıtasıyla sunulan neva önerisi, akseptans edilirse, aksiyon kesintisi taleplerinin sonuncu maliyetleriyle ilişik belirsizliği azaltacaktır. Barışma tıpkı zamanda sigorta grubu ile müşterileri arasındaki açık yetenekli anlaşmazlıkların üstelik giderilmesini dahi sağlayacak, bu da AXA’nın itibarını etkileyecektir” dedi.

AXA ve sair sigorta şirketleri, pandemi ile ilişik gelişim kesintisi taleplerinin geçerliliği konusunda son 18 aydır içinde inceleme altına alındı.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, pandemi süresince, hisse senedi kesintisi talepleri, sigortacılarla müşterileri beyninde ayrımsız sıra ahbaplık mücadelesinin sebebi oldu. Sigorta şirketleri hiçbir ahit hükümet yoluyla getirilen kısıtlamalardan kaynaklı aksiyon kesintilerin poliçe kapsamında olmadığını savunuyor.

Acun çapındaki bazı ülkelerin mahkemelerinde bu kilit öneme eş konuya ilgilendiren poliçe sahipleri lehine karar verilirken BENDE ve Avrupa’de ise yasal işler devam ediyor. Sigorta şirketlerinin bu davalar sonucunda melfuf tazminat ödemesi veya uzlaşma tekliflerinin akseptans edilmesi ihtimali yabana atılır cinsten değil.

AXA’nın 167 milyon euroluk satışı tamamlandı

 

Darboğazların yatırım fırsatı yarattığı 5 fasıl

 

Çin’üstelik kargo rekoru: 1 bilyon 740 milyon gönderi

 

Share: