Aviva Sigorta küçülme kararı aldı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Sigorta şirketi Aviva İngiltere’bile kâin üç ofisini kapatıyor ve esnek düzentileme sistemine ciddilik ita amacıyla gayrı ofislerinde bile küçülme yoluna gidiyor. FTSE 100’birlikte listelenen ortaklık, Mart ayı böylecene Norwich Broadland Business Park’taki iki ofisini ve York’ta bulunan ayrımsız ofisini kapatmayı planlıyor.

Ancak müşareket İngiltere’deki 14 şube lokasyonun hiçbirinden ayrılmayacak. Norwich ve York’ta ise site merkezlerinde benzeri ofis kalacak. Bir zamanda, şirketten yapılan açıklamada hiçbir çalışanın işini kaybetmeyeceği da söylendi. Şeriklik Broadland’üstelik 1,500 çalışana sülale sahipliği yapan ofisine yeni bire bir müstecir arıyor. 

Insurance Age’mağara haberine bakarak, ortaklık İngiltere’da mevcut 16,000 çalışanının, yeğleme ettikleri takdirde ofisten çalışabilmesini hedefliyor. Fakat bir nice çalışanın ofise haftada arz beş altı bir gün ve dönüşümlü adına gelmesini bekliyor. Sigorta şirketi elan elastiki aynı himmet ortamı enam planlarının “tıpkısı süredir” gündemde olduğunu ve süreçte çalışanlara danışıldığını söyledi.

Fakat geçiş süreci korona virüs pandemisinin ortaya çıkmasıyla hızlandı. Aviva’dan yapılan açıklamada, “ofis alanlarımızı kullanma şeklimiz heybetli ölçüde değişiyor. Çalışanlarımız bakir ve elastik aynı sistemde çalışmaya önceden, ofislerimizin bile yaratıcılık ve işbirliğini heveslendirme eder nitelikte olmasını istiyoruz. Amacımız, çalışanlarımız için daha deli dolu, ilham donör ve streç çalışma alanları ihdas etmek” dendi.

Açıklamada, “bazen bölgelerdeki idarehane alanlarımızı birleştiriyoruz ve bazılarında idarehane alanlarını küçültüyoruz. Fakat varlığımızı sürdürdüğümüz hiçbir şehri infirak etmiyoruz” ifadesi kullanıldı. Devamında, “bundan ahir adımlar çalışanlarımızla bu bakir lokasyonlarda çalışmaya devam etmek ve ihtiyaçlarına makul bir çalışma ortamı gerçekleştirmek olacak” açıklamasında bulunuldu.

Joe Biden’ın tutum üzere 4 planı

 

Ekonomistlerden nema kararında ‘iletişim’ vurgusu

 

OECD İstanbul Merkezi ferda açılacak

 

Share: