Avek Otomotiv bu sene da FORTUNE 500’üstelik saha aldı

FORTUNE Türkiye dergisinin, şirketlerin 2017 net eş rakamlarına göre oluşturduğu “FORTUNE 500” sıralamasının sonucu açıklandı. İstanbul’daki Tekstilkent ve Ümraniye şubelerinin yanı sıra Çanakkale’bile saha düzlük 3. şubesiyle Volkswagen, Audi, SEAT, SKODA ve DOD markalarının komutan ve servis hizmetini sağlayıcı Avek Otomotiv, 2017 yılında toplamda 19.516 skor akim vasıta satışı ve 79,175 sayı servis şalter girişi gerçekleştirdi. Ulaştığı bu rakamlar ile FORTUNE 500 listesinde en yüksek iş hacmi gerçekleştiren 164. şeriklik namına listede saha aldı. Elektrik gösterdiği Motorlu Anahtar Komutan ve Servisi kategorisinde 6. sırada bulunan Avek Otomotiv, İstanbul’dahi ruh gösteren şirketler ortada ise 101. sırada.

Engin Edip: Yatırımlarımız devam edecek

Avek Otomotiv Umumi Müdürü Açık Deniz Muharrir, “2017 yılının bizim açımızdan verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Avek adına FORTUNE 500 kabilinden prestijli ve kocaman benzeri sıralamada 164. tam düz almak bizim için akıbet mertebe kebir. Geçtiğimiz sene ciromuzu %22,5 oranında artırarak 1 milyar 467 milyon TL seviyesine taşımayı başardık.” Dedi.

Avek Otomotiv’mağara yıpranmamış yatırımından dahi bahseden Yazıcı, “Otomotiv bayiliği tecrübemizden kısık alarak, 2016 yılında günlük araç kiralama sektörüne Avec Car Rentals markamızla antre yapmıştık. Aradan sabık 2 yılda haddinden fazla majör mesafeler kaydederek geçtiğimiz ay hizmete açtığımız Trabzon, Antalya ve Dalaman şubelerimizle toplamda 12 şubeye ulaştık. Yakında Sabiha Gökçen Hava Meydanı’nda da büro açmayı planlıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz açık açacak seçeneği ve almaç memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla müşterilerin yeğleme önceliği olmayı hedefliyoruz.” Diye konuştu.

Özge yatırımlarından de bahseden Yazıcı: “Buna ek kendisine, mail zaman içinde Filo müşterilerimize hususi olarak açtığımız Volkswagen servisimize, SKODA ve SEAT işaret kehle araçları amacıyla da tıpkısı kesim ekledik. Sektördeki daralmaya karşın yatırımlarımızı ve istihdamı atiklik kesmeden sürdürüyoruz. Avek Otomotiv kendisine 3 şubemizdeki toplanmış 700 faaliyet arkadaşımızla Avek markasını seçkin geçen yıl tıpkı hamle daha öteye emmek için çalışıyoruz. ‘’ diye sözlerini tamamladı.

Share: