AVAX, Shiba Inu’yu geride bıraktı

Maaşını Bitcoin yerine almakla New York’u “saklı yazı dünyalık sektörünün merkezi” haline getirme niyetine dikkati calip Adams’ın bu adımı, Bitcoin madenciliğinin tükettiği elektrik cihetiyle eleştirilere hastalık oluyor.

Cambridge Üniversitesi eliyle yayımlanan Bitcoin Hareketlilik Tüketimi İndex’inden elde edilen verilere göre, Bitcoin madenciliği yıllık kestirmece 120 teravat zindelik tüketiyor. Verilere göre, zer araştırmaları üzere tüketilen hayatiyet miktarı ise almanak 131 teravat yerine gerçekleşiyor.

Bitcoin madenciliğinin cıvıltı tüketimi ülkelerin ruh tüketimi ile kıyaslandığında ise saklı yazı mal, bilcümle ülkeler arasında sunma çokça cümbüş tüketenler listesinden 32. tam düzlük alıyor. Listede önce sırada 6 bin 875 teravat almanak ruh tüketimi ile Çin yer alıyor.

TÜRKİYE’NİN ELEKTRİK TÜKETİMİNİN YAKLAŞIK %41’NE DENK GELİYOR

Türkiye Hareketlilik İletim ATLATMAK verilerine bakarak ise Türkiye’de 2020’de 290 teravat hayatiyet tüketimi gerçekleşti. Verilere göre Bitcoin’in cümbüş tüketimi Türkiye’nin faaliyet tüketiminin kısaca yüzdelik 41’ne denk düşüyor.

BITCOIN NEDEN ERDEMLI ENERJİ TÜKETİYOR?

Saklı Yazı dünyalık birimi Bitcoin sisteminde yapılan bütün işler kripto mülk birimine tutkun bilcümle bilgisayarlarda pusat ediliyor. Sistemde faaliyet üretimine illet olan ana sebep ise madenci yerine adlandırılan ve bitcoin üreten kişiler oluyor. Madenciler haddinden fazla fazla sayıda ümranlı elektronik beyin ile bu işlemleri beğenmek zorunda oldukları amacıyla okkalı hareketlilik tüketimine illet oluyor.

PANDEMİ İLE BİRLİKTE KRİPTO DÜNYALIK SAYISI % 168 ARTTI

Ilişkin bire bir servet anlayışı ile Satoshi Nakamoto vasıtasıyla hayata geçirilen Bitcoin projesinde yer çok 21 milyon Bitcoin çıkarılabilecek. Online sayımlama portalı Statista’da saha düz verilere bakarak, şu temel kadar 18,8 milyondan çok Bitcoin çıkarılırken, kestirmece 2,1 milyon Bitcoin ise madenciler marifetiyle çıkarılmayı bekleniyor.

Teşrinisani 2021 bakımından piyasada 7 bin 557 saklı yazı servet bulunurken, tepede bulunan 20 kripto mal hep piyasanın yüzdelik 90’ınını domine ediyor. Koronavirüs salgını öncesine denk mevrut Teşrinisani 2019’da 2 bin 817 kripto mal bulunurken, müstevli sonrası saklı yazı para sayısı yüzde 168 artarak büyük tıpkı sıçrama yapmış oldu.

Kripto paralarda yön zir!

 

Bitcoin 56 bin dolarda tutunuyor

 

Share: