Askı şişman aynı avantajı kaybetti

Fenerbahçe, Kayseri deplasmanından 3 benek çıkaramadı. Bu maç ile gelişigüzel soluk-lacivertli takımın deplasmanda kaybettiği fakül birlikte 13’e yükseldi.Fehamet Has Stadı’nda oynanan 14. hafta karşılaşmasında solgun-kırmızılı takımın golünü 84. dakikada Bobo kaydetti. Fenerbahçe’ye 1 puanı getiren golü ise 89. dakikada Dirk Kuyt attı.
Soluk-lacivertliler bu kardeşlik sonrasında 24 puana çıkarken Kayserispor dahi 15 puana yükseldi.
Fenerbahçe, ligin 15. haftasında sahasında İstanbul BŞB’yi mihman ederken Kayserispor deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak.
Bu zaman deplasmanda hoppadak Akhisar Belediyespor maçında 3 benek alan Fenerbahçe, dış sahada bütün 13 nokta kaybetmiş oldu.
Kayserispor’dan Fenerbahçe’ye aktarma olan Hasan Mualla Kaldırım ile Serdar Kesimal, maçtan önce idareci ve futbolcularla hırslı giderdi. Sakatlığı dolayısıyla detaylı süredir format giyemeyen Kayserispor’un bozuk kaptanı Mehmet Topuz ise Kayseri’ye getirilmedi.

AZİZ YILDIRIM GELMEDİ

Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Fenerbahçeli yöneticileri kendisine ait locada ağırladı. Beklenti Milli Takım Ustalık Direktörü Tolunay Kafkas üstelik maçı Başkan Ongun’un locasından izledi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise Kayseri’ye gelmedi.

TARAFTARLAR ARASINDA BARİKAT

Polis Güçleri, Kayserisporlu ve sayıları 5 bine andıran Fenerbahçeli yandaş arasına barikat kurdu. Ayar Başmaklık Stadı’nın tribünleri bu mevsim ilk defa tıklım tıklım doldu.

1250 GÜVENLİK GÖRELİSİ VARDI

Kayserispor- Fenerbahçe maçında polis ve özel güvenlik almak üzere 1250 güvenlik görevlisi stat içi ve dışında tılsım aldı. Polis Güçleri , yabansı gördüğü yandaş grupları üstünde kimlik kontrolü ve arka araması yaptı.

Share: