Artvin’de gidiş geliş kazası sonrası kaybolan muhtar ölü bulundu

Artvin’in Şavşat ilçesinde köy muhtarının ilçe sonrası kaybolması ve henüz sonra geberik bulunmasıyla ilgili 1 hayat gözaltına alındı.

İlçede geri meydana mevrut gidiş geliş kazasında kaybolan Tepeköy Muhtarı Tasavvur Altun (43) için ekipler yoluyla taharri istirdat çalışması başlatılmıştı.

AFAD ekiplerinin koordinesinde, açıkgöz ve karye halkının de katılımıyla gerçekleştirilen taharri kurtarma çalışması böylece akşam saatlerinde kaza yerinden yaklaşık 1 kilometre uzakta Altun’un cesedine ulaşıldı.

Altun’un cesedi, ölü açımı üzere Artvin Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Valilikten yapılan bağlanmış açıklamada, 12 Mesafe Pazartesi günü saat 07.19 sıralarında Şavşat ilçesine sınırlanmış Tepeköy köyünde trafik kazası ihbarı alınması üzerine güvenlik görevlilerinin görüngü namına zeki ettiği belirtildi.

Yapılan tetkikat neticesinde görüngü mahallinde bulunan aracın Tepeköy Muhtarı Tasavvur Altun’a ilgili olduğu ve içerisinde kimsenin bulunmadığı vurgulandı.

Konuyla ilgilendiren araştırı ve incelemelerin bitmeme ettiği esnada, edinilen önce bulgular çerçevesinde ekiplerin yaptığı arama neticesinde fenomen yerine kısaca 1 kilometre uzaklıkta Garaz Altun’un ölmüş vaziyette bulunduğu rapor edildi.

Açıklamada, olayın şüphelisi yerine Y.A’nın gözaltına alındığı, muktezi adli tahkikata başlandığı kaydedildi.

Share: