Artvin Milli Yetişek Müdürü Acar, anaokulunu ziyaret etti

Artvin Milli Yetişek Müdürü Fahri Enerjik, Milli Buyuru Anaokulu’nu konuşma etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenerek öğretmenlerle tıpkı müddet dostane fail Acar, hesaplı eğitim tedris faaliyetlerine ilgili bilgelik aldı.

Çevik, burada yaptığı konuşmada, ekol öncesi eğitimi haddinden fazla önemsediklerini belirterek, araştırmalara bakarak okul öncesi yetişek deneyimi diri çocukların avlu ve okul başarılarının henüz efdal olduğunu söyledi.

Bu anlamda devletin ense politikaları ve Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının ciddi planları doğrultusunda Artvin’bile ekol öncesinde okullaşma oranlarının rastgele geçen yıl daha de arttığını dile getiren Acar, bakanlığın ekol öncesinde 5 gözyaşı grubunda yüzde 100, 4 yaş grubunda yüzdelik 75, 3 gözyaşı grubunda üstelik yüzdelik 50 okullaşma hedeflerini yararlanmak üzere olduklarını belirtti.

Artvin’üstelik 5 yaş grubunda adresleri belirleme edilemeyen, iklim muhavvil ayrıntılar olduğunu kaydeden Acar, bu öğrenciler dışında 5 yaşındaki çocukların hepsinin ekol öncesine devamının sağlandığını tabir etti.

Çevik, “Ayrıca karye hayat merkezlerindeki esas sınıflarında ve halk eğitimi kurslarında devletimizin eksiksiz olanaklarını kullanarak çocuklarımızın zihnî, fiziksel ve ruh bilimi gelişimlerini müzahir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul öncesi eğitimde dinç olduğumuzda kül eğitim kademelerimizin elan hayatiyetli olacağına inanıyoruz. Bizler bile bu kapsamda zinde doğmak amacıyla elimizden gelen cümle çalışmalarımızı yapıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: