Arsıulusal ticarette Bitcoin dönemi başlıyor

İran kalıp bankası ile Sanayi, Beyaz Zehir ve Ticaret Bakanlığı, yerli tüccarların aut ticaret anlaşmaları için kripto servet kullanmaya başlamalarını sağlayacak aynı düzenleme üzerinde anlaştı.

İran merkezli Mehr Veri Ajansı’nın hafta başında aktardığı bilgiye göre, İran’üstelik arsıulusal yaptırımlara cebin dış alım ve ihracatta Bitcoin ilkin başlamak için saklı yazı paraların kullanılabileceği belirtildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

İran Endüstri, Maden ve Ticaret Nazır Yardımcısı ve İran Ticareti Ihya Örgütü (TPO) Başkanı Alireza Peyman-Pak, eskimemiş ifa mekanizmasının “önümüzdeki iki hafta süresince” tamamlanacağını açıkladı.

Peyman-Hijyenik’ın bildirdiğine bakarak, bu bütün ithalatçılara ve ihracatçılara arsıulusal anlaşmalarında saklı yazı para birimleri kullanmaları üzere yıpranmamış fırsatlar sağlayacak. Peyman-Temiz ayrıca kripto endüstrisindeki iktisadi ve ticari fırsatları görmezden gelmemek gerektiğini belirtti.

İRAN’DE KRİPTOYA İLGİ GÜÇ

Kripto paraların uluslararası ticarette kullanılmasının esas amacının yaptırımları gitmek olduğu düşünülüyor.

İran bundan ahir dönemde maruz kaldığı uluslararası yaptırımları nüfuz etmek ve iktisadi faaliyeti motive etmek amacıyla Bitcoin özellikle gelmek üzere saklı yazı paraları kullanacak. İran, dünyada genişlik haddinden fazla kripto mülk madenciliği yapılan ülkelerin başında geliyor.

İran’birlikte kripto paralar bir kazançlı elektrik alanı namına birlikte görüyor. Hele ticarete müteveccih okkalı bire bir ambargonun olduğu İran, saklı yazı madenciliği ile ülkeye iktisadi gelir elde etmeye çalışıyor. Şu dakika dünyadaki saklı yazı madenciliğinin yüzde 4,5’i İran’dan yapılıyor. Bu kerem, İran’ın çetin tıpkı kripto madencilik endüstrisi yarattığı anlamına geliyor. İran bu kıyasla dünyada genişlik çokça kripto mal üreten 7 ülkeden biri.

AMBARGOLARA KARŞI ALTERNATİF

Küba, İran, Venezuela kabil ülkelere BENDE marifetiyle ayrıntılı süredir makbul ticari ve mali cezaları içeren ekonomik yaptırımlar, ülkelerin ekonomilerini çetin anlamda tehdit ediyor.

Pek çok mevki yaptırımları delmek amacıyla kripto paraları kullanabilmenin yolunu arıyor. Venezuela, Küba üzere ülkeler da daha geçmiş kripto paralarla ait türlü resmi tensikat yapmıştı.

ESIR UYARMIŞTI

Geçtiğimiz eylül ayında BENDE Hazine Bakanlığı marifetiyle yapılan açıklamada saklı yazı varlıkların, yaptırımların etkisini tenzil potansiyeline ehil olduğu dile getirilmişti.

KÖLE yaptırımlarını bahis düz raporda kısıtlamaların serencam 20 yılda az daha 10 intaç çoğalma gösterdiği aktarılmıştı. 2000’li yılların başında çabucak 912 müeyyide bayram konusuyken bu sene 9 bin 421 yaptırımın edimsel olduğu belirtilmiş, bu yaptırımların uygulandığı bir nice ülkenin sair ülkelerle ticaretinde saklı yazı varlıkları kullandığı açıklanmıştı.

Raporda ayrıca kullanılmamış ödeme alternatiflerinin kullanımın artması ve doların gücünü zayıflatma potansiyeli olan sayısal ödeme sistemlerinin kontrol altına alınmaması yerinde ağır sıklet riskler oluşabileceği üzerine uyarmıştı.(Sözcü)

BoA: Kriptonun Visa’sı olabilecek Ethereum rakibi

 

Pakistan Eşkal Bankası: Kripto paralar yasaklanmalı

 

İsviçre bankasının CEO’sundan Bitcoin üzere 2022 tahmini!

 

Share: