Araştırma: Küçük Asya çiftçisi İngilizlerin atası bundan sonra

BENDE’nin önde mevrut eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, İngilizlerin kökenine dayalı bilinmeyenleri ortaya çıkardı. İnsan genetiği üzerine önde mevrut benzeri uzman olan Harvard Üniversitesi’nden Prof. David Reich aracılığıyla yönetilen kol, İngilizlerin kökeninin aslında Küçük Asya’daki Türk çiftçilerden geldiğini ortaya koydu. Ancak İskoçlar üzere durumun ayrımlı olduğu bildirildi.

İngiltere merkezli Nature dergisinde yayımlanan makalede, İngiliz halkının gerçekte 11 bin sene önceki bölgede bulunan cebbar-toplayıcı nüfusun ayrımsız parçası olmadığı aktarıldı.

Rum ile bağlantı 

Yapılan araştırmalarda, İngiliz soyunun, Avrupalı çiftçilerden geldiği, Avrupalı çiftçileri oluşturan topluluğun ise adaya 6 bin sene evvel vasıl Küçük Asya çiftçileri ile bağlantılı olduğu aktarıldı. Birkaç beniz yıl içinde bu geçmiş Avrupalı çiftçiler, evcil İngiliz nüfusunun yüzde 99’undan fazlasının yerini aldığı belirtildi.

İngilizlerin kaynak hikayesi sonuç dönemde kip çokça yol konuşulup yazıldı. Buna bakarak, yaklaşık 3 bin sene geçmiş İngilizler Fransa üzerinden adalara iri bir akın düzenledi. Bu akın, adam popülasyonu genetiği üzerine önde mevrut ayrımsız ehlivukuf olan Harvard Üniversitesi’nden Prof. David Reich eliyle yönetilen çokça disiplinli serbest benzeri kol aracılığıyla anlaşıldı.

Rum’dan depar

Balaban Britanya’daki çağdaş adam varlığı, mütebeddil iklimin ayrımsız işleviydi. Serencam Buz Devri sırasında, Britanya’nın çoğu buzullarla kaplıydı ve muhtemelen kâffesi yaşanmaz durumdaydı. Fakat, Yıldız Denizi’ndeki buzulların birbirine kilitlenmesi ile Doggerland üzerinden Avrupa’ya bağlandı. Kestirmece 14 bin yıl ilk, buzullar Britanya’dan çekilmeye başladığında, hem hayvanat hem üstelik insanlar adaya dümbelek döndüler. 11 bin 12 bin sene önce temel kıtadan mevrut orion-toplayıcılar aracılığıyla kalıcı kendisine işgal edildi.

Reich, bu inovasyonun önceki Rum’nun güneyine ve arkası sıra Avrupa’ya kestirmece 8 bin 500 yıl önceki yayıldığını açıklıyor. İlk çiftçilerin geçmiş namına Anadolu’ya yerleştiği ve burada 6 bin sene önceki Avrupalı çiftçilerle tanıştıkları ifade ediliyor. Bu çiftçilerin henüz sonraları Balaban Britanya ve İrlanda’evet kafile ettiği aktarılıyor.

Genetik analizlerin gösterdiğine göre, evcil cebbar-toplayıcıların neredeyse soyu tükendi ve çoğunun yerini nesiller evvel Küçük Asya’dan mevrut çiftçiler aldı.

Kültürel değişimler yaşandı

Eş yazar Ian Armit, tamamen arkeolojik buluntuların İngiltere’deki bu ilk çiftçileri Anadolu’nun geçmiş çiftçileriyle bağdaştıramayacağını söylerken, “Rum’dan çıkışla İngiltere’ye bitme ortada binlerce yıl geçti. Küçük Asya tarımcıları ile evvel İngiliz çiftçiliği beyninde bir nice kültürel inkılap yaşandı.” ifadelerinde bulundu.

Çalışmanın yazarı, “Ancak bu önce çiftçiler, İngiliz kazı bilimsel kayıtlarında gözlemlenebilir yenilikler getirdiler. Örneğin, celi taş döneminde beğenilen aletler ve çanak çömlek getirdiler Armit, “İneği ve diğer yerli hayvanları ve bitkileri dahi adaya onların taşıdığı söyleniyor” dedi.

Bugünün İngilizleri yani Şişman Britanya’nın güneydoğusunda zinde insanlar erken bölüm Avrupalı ​​çiftçilerin soyundan geliyor. Ve bu onları İskoçlardan ayırıyor…. Olur bu bittabi gerçekleşti?

Fransa etkisi

Cevap, araştırmacıların vahiylerinde yatıyor: 2 bin 800 ila 3 bin 300 sene evvel, Ölçülü ila Geç Bronz Çağı boyunca insanların cenup İngiltere’ye iri aynı barhana düzenlediğine inanılıyor. Nüfusun yarısından fazlasını değiştiren bu göçten yıldız bölgeler ve İskoçya etkilenmezken, budunsal cins üstünde büyük ayrımsız yük yaptığına inanılıyor.

“Bu insanlar nereden geldi?” sorusunun yanıtını ise Reich veriyor. “Fransa, balaban olasılıkla: Analizlere bakarak, genetik adına Geç Tunç Çağı’ndaki güney İngilizler, Fransa’daki Geç Tunç ve Çıpa Çağı popülasyonlarına çokça benziyor.”

Reich, “Kalıtım Bilimi verilerden, Her Bir kültürü geldikten sonra Erken Tunç Çağı’nda, kuzey ve güney Britanya’birlikte step atalarının ve çiftçi atalarının oranlarının bir olduğunu biliyorduk” diyor. “4 bin 500 sene öncesinden günümüze, cenup Britanya’da maraba atalarının oranını yükselten, fakat İskoçya’birlikte olmayan ayrımsız madde oldu. Galiba ki büyük aynı özdek oldu. Hangi olduğunu bilmiyorduk ama İngilizlerden daha beş altı çiftçi ataları olduğu için Saksonlar olmadığını biliyorduk.”

İngiltere’ye balaban göç

Şaşırtıcı aynı şekilde, kol, karşılaştırma için İngiltere’deki ve Ölçülü ve Batı Avrupa’daki ilgilendiren Geç Tunç Çağı ve Demir Çağı’ndan henüz çok genetik malumat topladı. Yaklaşık 3 bin 000 sene evvel (Geç Bronz Çağı) önceki Avrupalı ​​çiftçilerden cenup İngiltere’ye nazil aynı eş akını olduğu sonucuna vardılar.

Reich, bu eşhas üzere “Iri olasılıkla Fransa’dan geldiler ve daha geçmiş göçler Hollanda kadar henüz kuzey yerlerden mevrut kabil fakat kanıtlanmamıştır” diyor.

Olur İskoçlar ve İrlandalılar ki? Henüz ahir göçlerden daha birkaç sıkıntı ile yaklaşık 4.500 yıl evvel bozkır Bell Beaker göçmenlerinin henüz doğrudan torunlarıdır.

Reich, bu taşkın koca değişimini tanıdık benzeri zeminde resmediyor: Stonehenge.

Stonhenge’nin inşaatçıları

Stonehenge, erken dönme Avrupalı ​​çiftçilerin önceki akınının torunları eliyle düz yazı edildi. Fakat bu çiftçilerin yerini henüz sonraları step halkının torunları aldı.

Reich, Romalılar çekildikten 1600 yıl önce İngiltere’ye önce İngilizceyi getiren Saksonlar kabilinden elan sonra akınlar olduğunu ve bunun de az çok erdemli benzeri eş devri ile sonuçlandığını belirtiyor. “Ve belki bile elan keşfedilmemiş apayrı eş hareketleri da vardı.” diyor.

Yapılan araştırmalarda, İngilizlerin ataların sadece yüzdelik 0,1’inden elan azının Buz Devri azalırken gelen orijinal avcı-toplayıcılardan geldiği ortaya çıkarılırken, İngilizlerin, Fransız ve Türklerle eş kalıtım bilimi üstüne düşündüklerinden daha fazla kuma yönleri olduğunu dahi ortaya koydu.

‘Ortak çokça ataları vardır’

Reich, “Dünyanın temas yerinde, zaman öncesinden süreklilik, arılık fikrini, kalıtım bilimi veriler ışığında gitmek ağırlık” derken, günümüz popülasyonlarının ekseriyetle uzak bölgelerden mevrut şişman ölçekli hareketlerin sonucu olduğuna dair kanıtların çok hararetli olduğunu de belirtti.

Harvard profesöründen ‘dünya dışı yaşam’ açıklaması

 

“rastgele bölgedeki insanlar, binlerce yıl evvel ayrımsız bölgede yaşayanlardan neredeyse seçkin ant ortak haddinden fazla az ataya sahiptir” dedi.

Dünyanın arz varlıklı üniversitesi Harvard

 

Share: