Araştırı: Günde 8 saat benimsenmek kalp aksesi riskini artıyor

Çinli fen insanları, günde 8 saatten aşkın oturmanın önsezi rahatsızlığı riskini yüzdelik 50 artırdığını ispatladı. Bulut donör sonuçların çıktığı araştırmada, kalp aksesi nakil ihtimalinin ise yüzde 20 olduğu tabir edildi.

Uzmanlar alıştırma yapmanın ve zaman zaman sandalyeden kalkmanın riski azaltacağını açıkladı. Araştırmacılar, 09-17 mesaisi eden ve gün ortası yemeğine çıkmayarak masasında yiyenleri uyardı.

Araştırmada 8 saatten çok oturduğu yerden kalkmayanların, günde 4 saatten aşkın oturanlara göre önsezi yetersizliği dirilik oranının ise yüzde 49 henüz çok olduğu belirtildi.

Çin Tababet Bilimleri  Akademisi ve Peking Angajman Tababet Fakültesi’nde işyar veri insanları, 21 ülkeden 105.677 insana bazı sorular sordu. Gözyaşı ortalamasının 50 olduğu anket çalışmasında çalışanları birçok saat oturduğu ve ihtisas sağlığı sorunları adese altına alındı. Sonuçları JAMA Cardiology isimli tababet dergisinde yayınlayan malumat insanları, tafsilatlı saatler süresince oturmanın herif sağlığına beis verdiğini söyledi.(Sözcü)

Bildirme iri 3. tetikleyici: kalp krizi riskini artırıyor!

Uykusuzluk kalp aksesi riskini artırıyor

Eksper isimden kalp aksesi riskini azaltacak tavsiyeler!

Sigarayı bırakanların kalp aksesi riski yüzde 50 düşüyor

Göz taramasıyla kalp aksesi riski oranlama edilecek

Bu belirtiler varsa ilgi! Ruh krizinin habercisi olanaklı

Share: